Čech vychytal nulu, Chelsea smetla Fulham a je znovu třetí. Vedoucí United zaváhali

Čistým kontem pomohl brankář Petr Čech Chelsea na hřišti Fulhamu k jednoznačné výhře 3:0 v dohrávce 29. kola Premier League, po níž se Blues vrátili na třetí příčku tabulky. Zaváhal naopak lídr Manchester United, jenž dvakrát dotahoval manko proti West Hamu a nakonec remizoval 2:2. Městský rival City po vítězství 1:0 nad Wiganem snížil ze druhého místa ztrátu na vedoucí United na třináct bodů.

Fotbalisté Chelsea Fernando Torres (uprostřed), Branislav Ivanovic (vlevo) a John Terry se radují z gólu proti Fulhamu.

Chelsea vyhrála v derby bez větších problémů díky brankám obránců. Skóre otevřel po půlhodině hry dalekonosnou ránou David Luiz, jenž překonal Marka Schwarzera z více než 30 metrů, další dvě trefy přidal stoper John Terry.

Čechův tým tak v tabulce předstihl o bod Arsenal a navíc má zápas k dobru.

Navzdory ztrátě bodů na West Hamu se Manchester United znovu o něco přiblížil jubilejnímu 20. titulu. Z posledních pěti zápasů stačí svěřencům Alexe Fergusona získat šest bodů.

Remízu zachránil United nizozemský kanonýr Robin van Persie, jenž stanovil konečný výsledek v 77. minutě svou jednadvacátou brankou v sezoně. V tabulce střelců mu chybí jeden gól k dostižení vedoucího Luise Suáreze z Liverpoolu.

Manchester City si udržel teoretickou naději na obhajobu titulu díky vítězství 1:0 nad Wiganem. Zápas týmů, které se 11. května utkají ve finále Anglického poháru, rozhodl sedm minut před koncem Carlos Tévez.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:
Manchester City - Wigan 1:0 (83. Tévez)
West Ham United - Manchester United 2:2 (16. Vaz Te, 55. Diame - 31. Valencia, 77. Van Persie)
Fulham - Chelsea 0:3 (43. a 71. Terry, 30. Luiz)