Manchester Utd. - Aston Villa 3:0Van Persie zničil hattrickem Villans a Rudí ďáblové slaví titul

Manchester

Fotbalisté Manchesteru United porazili v dohrávce 34. kola Premier League doma na Old Trafford sestupem ohroženou Aston Villu 3:0 a zajistili si jubilejní dvacátý ligový titul v historii. Rudí ďáblové rozhodli duel již v prvním poločase, kdy třikrát skóroval kanonýr Robin van Persie.

Útočník Manchesteru United Robin van Persie (uprostřed) se raduje ze vstřelení gólu proti Aston Ville.

Oslavy po vítězství Manchesteru United

Rudí ďáblové vlétli na soupeře jako uragán a už ve 2. minutě šli do vedení. Po nádherném přenesení hry si zpracoval míč Valencia, předložil ho Rafaelovi, který z první odcentroval na zadní tyč. Tam číhal Giggs, jenž míč pohotově vrátil před bránu a osamocený Van Persie neměl potíže dopravit míč do brány.

Jen o pár vteřin později mohl nizozemský útočník přidat druhý gól. Po centru z pravé strany si dobře našel vhodné místo k zakončení, o kousek ale přestřelil. Vzápětí přišla další šance domácích. Rafael se opřel do míče, jenže orazítkoval pouze tyč. United měli velký tlak, jenže z čista jasna mohli inkasovat. Weimann uvolnil z rychlého brejku Bentekeho, který však trestuhodně překopl břevno.

Udeřilo tak na druhé straně a svoji sílu opět ukázal Van Persie. Rooney mu adresoval z poloviny hřiště nadýchaný balón, Nizozemec na hranici šestnáctky napřáhl a z voleje trefil letící míč přesně k levé tyči. Ve 31. minutě mohl korigovat stav N´Zogbia, jeho tečovaný pokus ale v síti neskončil. Naopak se radovali opět United. Kagawa rozjel útočnou akci, prostrčil míč Giggsovi, jenž našel ve vápně Van Persieho. Nizozemský forvard se neunáhlil, balón si zasekl, kličkou se zbavil gólmana Guzana a levačkou k tyči dovršil hattrick. Rodák z Rotterdamu se těšil ze svého 24. zásahu v sezóně.

Villans stav nezkorigovali

O vítězství United v tu chvíli pochyboval jen málokdo. Po změně stran se hosté snažili alespoň zmírnit porážku. Blízko ke gólu byl Benteke, jeho střelu ale vytáhl De Gea. Pěkným pokusem se prezentoval poté i El Ahmadi, ani on ale na španělského brankáře nevyzrál.

United mohli dorazit protivníka ještě čtvrtým gólem, Kagawa ovšem zamířil vysoko nad bránu. Závěr zápasu si domácí fanoušci naplno vychutnávali a po závěrečném hvizdu rozhodčího Taylora mohli po roční pauze oslavit mistrovský titul. Čtyři kola před koncem mají United v tabulce před svým městským rivalem City nedostižný náskok šestnácti bodů. Citizens mají sice o zápas méně, přesto již na první příčku proniknout nemohou.

Red Devils se pokusí ve zbytku sezóny ještě zaútočit na bodový rekord Chelsea, která získala v jednom ročníku 95 bodů. K tomu ovšem potřebují všechny čtyři utkání vyhrát. Svěřenci Alexe Fergusona vybojovali pátý titul za posledních sedm let. United jsou díky dvacátému titulu nejúspěšnějším klubem anglické nejvyšší soutěže.