Arsenal - Manchester Utd. 1:1Rosický parádním pasem přihrál na gól, Arsenal tři body ale nevybojoval

Londýn

Gólovou přihrávkou se blýskl v utkání s Manchesterem United český záložník ve službách Arsenalu Tomáš Rosický. Jeho asistenci využil Theo Walcott k otevření skóre. Kanonýři však na domácím stadiónu ve 35. kole Premier League s Rudými ďábli jen remizovali a na třetí příčku tak poskočila Chelsea, který zvítězila nad Swansea 2:0. Reading remizoval s Queens Park Rangers 0:0 a oba týmy sestupují.

Tomáš Rosický z Arsenalu (vpravo) bojuje o míč s Rafaelem z Manchesteru United.

Na Emirates Stadium nastoupili v základní sestavě jak někdejší útočník Arsenalu, nyní forvard United Robin van Persie, tak český záložník Tomáš Rosický. A oba byli na hřišti hodně vidět. Malý Mozart už ve druhé minutě parádním pasem vysunul Walcotta, který se díky hraničnímu postavení zavánějící ofsajdem dostal do brejku. Anglický útočník střílel sice už z úhlu, ale De Geu dokázal propálit.

Van Persie na sebe poprvé upozornil v 18. minutě, když do ideální střelecké příležitosti centrem poslal Jonese, jeho hlavička ale mířila těsně vedle. Podobně se vedlo samotnému Nizozemci, kterého ve 39. minutě centrem našel Evra. Příležitost zmařil Szczesny, jehož Van Persie nastřelil do hlavy.

Van Persie gól neslavil

Rosický byl aktivní v celém průběhu první půle, dvakrát se pokusil střelou ohrozit španělského gólmana ve službách Manchesteru, ani jednou však neuspěl. Podobně jako Cazorla, na jehož ránu De Gea dosáhl s vypětím všech sil. Konec první půle ale patřil Rudým ďáblům. Obránce Arsenalu Sagna se o to postaral nemalou měrou. Nejdříve omylem přihrál Van Persiemu, aby ho později zfauloval v pokutovém území. Van Persie z penalty vyrovnal. Svůj 25. ligový gól v sezóně ale z úcty k fanouškům Gunners neslavil.

Do největší šance se Rosický dostal tři minuty po začátku druhé půle. V ideální střelecké pozici si balón připravil na svou oblíbenou šajtli. Bránu De Gey ale těsně minul. Na druhé straně se do další gólové hlavičky United dostal Rooney. Střela se mu ale nepodařila a brankář Arsenalu míč lapil. Rosický vystřídal krátce po hodině hry a z lavičky tak sledoval spoluhráče, jak dobývají bránu již jistého mistra. Druhý gól se ale svěřencům Arséna Wengera vstřelit nepodařilo.

Čech udržel čisté konto

Na třetí příčku se tak dostala Chelsea, která zvítězila nad Swansea 2:0, když oba góly padly v závěru první půle. Ve 44. minutě otevřel skóre zápasu přízemní střelou Oscar. V nastaveném čase pak po faulu na Matu kopal pokutový kop Lampard, který se při exekuci nemýlil. Český reprezentační brankář Petr Čech tak vychytal další čisté konto.

Zápas mezi Readingem a Queens Park Rangers skončil bezbrankovou remízou, což oba týmy odsoudilo k pádu do druhé nejvyšší soutěže. Reading se do nižší soutěže vrací po jedné sezóně v Premier League, Queens Park sestupuje po dvou sezónách.