Manchester Utd. - Chelsea 0:1Chelsea s Čechem v brance zdolala United, liverpoolské derby nemělo vítěze

Londýn

Ve šlágru 36. kola anglické ligy zvítězila Chelsea s Petrem Čechem v brance na hřišti mistrovského Manchesteru United 1:0 a v tabulce se posunula na třetí místo, bod před londýnský Arsenal. Svěřenci trenéra Beníteze mají navíc odložené utkání s Tottenhamem k dobru.

Juan Mata (vpravo) z Chelsea slaví rozhodující gól proti Manchesteru United.

Liverpool jen remizoval v městském derby s Evertonem 0:0. Hostům se sice ve druhém poločase podařilo vstřelit branku, rozhodčí ji však kvůli faulu neuznal. Náskok Evertonu před jeho městským rivalem tak zůstává pět bodů.

O jedinou trefu duelu Manchesteru United - Chelsea se postaral tři minuty před koncem vlastním gólem obránce Phil Jones, který tečoval křížnou střelu Španěla Juana Maty. Vzápětí dostal Brazilec Rafael červenou kartu po faulu na krajana Davida Luize a domácí dohrávali v deseti.

Šlo o vůbec první vyloučení Manchesteru United v této sezóně a mistrovský klub byl zároveň posledním týmem anglické ligy, který ještě červenou kartu neobdržel. Oslabení domácí již na vyrovnání nedosáhli a po rekordní šňůře 66 zápasů se poprvé střelecky neprosadili.

V 220. liverpoolském derby nepadla branka poprvé od 3. února 2007. Nejblíže k vedení byli hosté v 56. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil Francouz Sylvain Distin, jenže ještě předtím fauloval domácího gólmana Pepeho Reinu útočník Victor Anichebe.

Everton čeká na ligovou výhru s Liverpoolem již pět zápasů, naposledy zdolal "Reds" v říjnu 2010 doma 2:0. Everton má stále teoretickou šanci na postup do evropských pohárů, na pátou příčku zajišťující účast v Evropské lize ztrácí dvě kola před koncem pět bodů. Pátý Tottenham má však utkání k dobru.