Chelsea - Tottenham 2:2Chelsea promarnila šanci pojistit si Ligu mistrů. Tottenham v závěru derby vydřel remízu

10. Oscar 1 : 0
26. Adebayor 1 : 1
39. Ramires 2 : 1
80. Sigurdsson 2 : 2

Fotbalisté Chelsea nevyužili šanci pojistit si účast v příštím ročníku Ligy mistrů, když v přímém souboji o nejprestižnější evropskou soutěž na Stamford Bridge jen remizovali v 33. kole Premier League s Tottenhamem 2:2. O vítězství, které by Blues Ligu mistrů definitivně zajistilo, přišli svěřenci Rafaela Beníteze deset minut před koncem utkání. Na třetí Chelsea tak dál ztrácí pátý Tottenham tři body.

Obránce David Luiz oslavuje se spoluhráči z Chelsea gól proti Tottenhamu.

Blues přitom v utkání dvakrát vedli. Hned v desáté minutě sklepl Cahill špatně bráněný rohový kop na zadní tyč na nabíhajícího Oscara, jenž hlavou otevřel skóre zápasu.

Jenže za čtvrt hodiny zaskočil domácí parádním vyrovnávacím gólem Emmanuel Adebayor. Tožský forvard k překvapení všech dalekonosným obloučkem zakroutil míč do brány za záda bezmocného Petra Čecha.

Ještě do přestávky však domácí znovu vedli, když se po spolupráci s Torresem trefil Ramires. Atraktivní fotbal pokračoval i po změně stran. Když už se zdálo, že by si domácí měli vedení udržet, přišla další parádní akce Spurs.

Deset minut před koncem se po ose  Huddlestone, Assou-Ekotto dostal míč k Adebayorovi, jenž parádní patičkou narazil Gylfi Sigurdssonovi, který přesně obstřelil Čecha.

Tottenham sice neukončil třiadvacetileté čekání na výhru na Stamford Bridge, ale po remíze 2:2 si udržel naději na účast v Lize mistrů.