Newcastle - Arsenal 0:1Arsenal si po výhře v Newcastlu zahraje předkolo Ligy mistrů. Ferguson uzavřel angažmá v United remízou 5:5

Londýn

Fotbalisté Chelsea zdolali v závěrečném 38. kole anglické ligy doma Everton 2:1. Londýnský klub tak udržel v tabulce třetí příčku a v příští sezóně si zahraje Ligu mistrů. Účast v předkole nejlepší evropské klubové soutěže si zajistili i hráči Arsenalu, kteří zvítězili v Newcastlu 1:0 a v Premier League obsadili konečné čtvrté místo. Divokou přestřelkou skončil zápas mezi týmy West Bromwich Albion a Manchester United. Rudé ďábly koučoval naposledy Alex Ferguson, tříbodového zisku se ale nedočkal. Napínavý duel skončil remízou 5:5.

Záložník Arsenalu Tomáš Rosický v souboji s Tiotem z Newcastlu.

Arsenal uhájil čtvrtou pozici před Tottenhamem. O jeho triumfu rozhodl v 52. minutě Laurent Koscielny. V základní sestavě Gunners nechyběl Tomáš Rosický, který odehrál celý zápas a ve 39. minutě obdržel žlutou kartu.

Z konečné třetí příčky se radovala Chelsea, která si před vlastním publikem poradila s Evertonem. Blues s Čechem v bráně vedli již od 7. minuty po zásahu Maty, o sedm minut později ale srovnal Naismith a nerozhodný stav pak trval až do 76. minuty. V ní zařídil domácím tříbodový zisk Torres.

Ferguson se rozloučil remízou 5:5

Slavný skotský trenér Alex Ferguson uzavřel své sedmadvacetileté angažmá na lavičce fotbalistů Manchesteru United. V jubilejním 1500. utkání u týmu Rudých ďáblů se rozloučil stylově, v neuvěřitelném utkání na hřišti West Bromwiche se urodila vůbec poprvé v jednadvacet let dlouhé historii Premier League remíza 5:5.

Ferguson si podobně jako před týdnem při posledním zápase na domácím stadiónu vychutnal potlesk hráčů obou týmů a ze sektoru fanoušků United ho zdravil transparent s nápisem Ferg13 the Gr38T (Velký Fergie), v němž číslice symbolizovaly 38 trofejí včetně 13 mistrovských titulů, které s týmem během své úspěšné éry vybojoval.

...2 - mj. Rosický (Arsenal).

United v utkání vedli již v deváté minutě 2:0 a postupně získali náskok 3:0 a 5:2, jenže nedokázali odolat tlaku soupeře v závěrečné desetiminutovce a třikrát inkasovali na konečných 5:5. Hattrickem do sítě hostů se blýskl útočník Romelu Lukaku.

Poslední závěrečný hvizd Fergusonovy bohaté kariéry tak obstaral za nevídaného skóre 5:5 rozhodčí Michael Oliver, kterému ještě nebyly ani dva roky, když skotský kouč usedl na lavičku United. Jednasedmdesátiletý Ferguson se šel poklonit fanouškům i za to, že ho podporovali v průběhu úvodních čtyř let jeho působení na Old Trafford, kdy klub čekal na trofej.

Fergusona nahradí na lavičce krajan David Moyes, jenž končí v Evertonu. Ferguson v klubu bude dál působit jako ředitel a ambasador.

Carragher se loučil vítězně

Liverpool zdolal doma na Anfield Road poslední Queens Park Rangers 1:0. Domácí fanoušci se rozloučili s klubovou legendou obráncem Jamiem Carragherem, který odehrál poslední soutěžní zápas za Reds. Jediný gól zápasu zaznamenal ve 23. minutě Coutinho.

Anglická fotbalová liga - 38. kolo:
Chelsea - Everton 2:1 (8. Mata, 76. Torres - 14. Naismith)
Liverpool - QPR 1:0 (23. Coutinho)
Manchester City - Norwich 2:3 (29. a 59. Rodwell - 26. Pilkington, 55. Holt, 65. Howson)
Newcastle - Arsenal 0:1 (52. Koscielny)
Southampton - Stoke 1:1 (57. Lambert - 47. Crouch)
Swansea - Fulham 0:3 (22. Kacaniklic, 77. Berbatov, 90.+3 Emanuelson)
Tottenham - Sunderland 1:0 (89. Bale)
West Bromwich - Manchester United 5:5 (50., 81. a 86. Lukaku, 40. Morrison, 81. Mulumbu - 6. Kagawa, 9. vlastní Olsson, 30. Büttner, 53. Van Persie, 63. Hernández)
West Ham United - Reading 4:2 (23., 79. a 87. Nolan, 34. Vaz Te - 53. McCleary, 55. Le Fondre)
Wigan - Aston Villa 2:2 (21. Boyce, 45. Baker - 4. Bent, 60. Vlaar).