Rubriky:

Anglie

Brankář Štěch slaví s Yeovilem postup do druhé anglické ligy

19. května 2013 18:48 - Londýn/Praha

Fotbalový brankář Marek Štěch se s klubem Yeovil Town dočkal vysněného, ale také překvapivého postupu do druhé anglické ligy. Štěchův tým v nedělním finále play off na slavném londýnském stadiónu ve Wembley porazil Brentford 2:1 a poprvé ve své historii si zajistil účast ve druhé nejvyšší soutěži, která nese název Championship.

 

Profimedia.cz

"Je neskutečné, co se tak maličkému klubu, jakým Yeovil je, povedlo. Všichni jsme z toho úspěchu pobláznění a pro mě je to obrovská událost," prohlásil Štěch v rozhovoru s ČTK krátce po finálovém klání.

Třiadvacetiletý gólman v duelu s Brentfordem předvedl čtyři těžké zákroky a podle internetového portálu BBC byl nejlepším hráčem zápasu. Pro Štěcha to byl další bonus k už tak velkému osobnímu úspěchu. "Je to pro mě docela dobrá reklama. Ale na prvním místě je jednoznačně ten postup," líčil Štěch s úsměvem. "Ale obrovsky si vážím toho, že jsem takhle klukům a celému klubu mohl pomoci. Navíc zápas viděla celá moje rodina, což je další bomba. Všichni jsme šťastní, nepopsatelně," řekl nadšený Štěch.

V závěru utkání prý jen trnul, aby Brentford při svém náporu nevyrovnal a zápas nedospěl k prodloužení. "Rozhodčí kvůli ošetřováním a střídání nastavoval skoro sedm minut a bylo to nejdelších sedm minut v mém životě. Ale ta euforie na konci za to pak stála," uvedl Štěch.

Unešený byl i z toho, že si mohl zachytat v proslulém Wembley, které pravidelně hostí rozhodující zápasy o postup právě i v nižších soutěží. Na devadesátitisícový stánek v neděli dorazilo necelých padesát tisícovek fanoušků a Štěch si užil elektrizující atmosféru.

Štěch: Nikdy mi to nevymizí z paměti

"Úžasné je už to, že na třetiligový zápas dorazí taková návštěva. Wembley je chrám a i když horní patra nebyla zaplněná, hukot dole to byl obrovský. Nikdy mi to nevymizí z paměti. Nás dorazilo podpořil přes dvacet tisícovek fanoušků a i pro ně to musí být životní zážitek. Už se nemůžu dočkat, až v úterý pojedeme v Yeovilu otevřeným autobusem, to bude další pecka," těšil se Štěch, který se už v neděli ve Wembley se spoluhráči pustil do postupových oslav.

"V šatně bouchal samozřejmě šampus, já si teď dávám nějaké to pivko. Z Londýna pak jedeme autobusem zpátky do Yeovilu a máme party v jednom klubu. Oslavit to musíme řádně," líčil Štěch.

Odchovanec pražské Sparty tráví v Yeovilu první sezónu. Když do provinčního klubu před sezónou mířil po šesti letech strávených ve West Hamu, myslel hlavně na to, aby se Yeovil zachránil ve třetí lize. Sezóna však pro Štěcha a spol. skončila senzací. Talentovaný brankář teď bude přemítat nad svojí budoucností.

Láká ho zahrát si druhou ligu s Yeovilem, ale zároveň po své životní sezóně začíná registrovat zájem z věhlasnějších klubů. "O něčem se mluví, ale všechno vyřešíme s agentem až během dovolené. Teď si myslím, že by pro mě bylo nejlepší zůstat v Yeovilu. Mám tady po letošku dobrou pozici a nemám důvod odcházet. Sním o tom, že si jednou zachytám i Premier League, ale musím jít krůček po krůčku a nic neuspěchat," přemítal Štěch.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..