Rubriky:

Anglie

Manchester United je blízko prvnímu úlovku. Záložník Barcelony Thiago už kývl na smlouvu

2. července 2013 09:15 - Manchester

Nový manažer fotbalistů Manchesteru United David Moyes se v příštích dnech s velkou pravděpodobností dočká prvního výrazného posílení svého kádru. Rudí ďáblové se podle serveru goal.com domluvili na smlouvě s talentovaným záložníkem Barcelony Thiagem Alcantarou, který už nechce v katalánské metropoli dále působit. Čerstvý španělský mistr Evropy do 21 let má stát 18 miliónů eur (asi 470 miliónů korun).

 

Ariel Schalit, ČTK/AP

Dvaadvacetiletý Thiago se po letošní sezóně rozhodl opustit kádr úřadujícího španělského mistra. Vadí mu, že v konkurenci Xaviho, Iniesty a Fábregase se mu nedostává tolik herního vytížení, jaké by si představoval. Svůj úmysl odejít na britské ostrovy už prý oznámil také prezidentovi Sandru Rosellovi.

Pro španělského středopolaře je v Manchesteru United připravena víceletá smlouva, která mu údajně zaručí týdenní příjem 140 tisíc liber (zhruba 4,4 miliónu korun). To je údajně třikrát více, než Thiago v současné chvíli pobírá v Barceloně. V Katalánsku má smlouvu až do roku 2015.

Manchester United chce využít výkupní klauzule, která u Thiaga po letošní sezóně klesla z 90 na 18 miliónů eur. To je zapříčiněno právě tím, že dvaadvacetiletý hráč v uplynulé sezóně neodehrál dostatečný počet zápasů. Pokud na Old Trafford chtějí využít této mezery ve smlouvě mezi Thiagem a Barcelonou, musí přestup dokončit nejpozději poslední červencový den.

Manchester United povede v nové sezóně poprvé od roku 1986 jiný trenér, než veleúspěšný Alex Ferguson. Kormidlo převzal jeho skotský krajan David Moyes a jako první posilu si nedávno přivedl talentovaného uruguayského beka Guillerma Varelu. První výraznou posilou se však má stát právě dvaadvacetiletý Thiago z Barcelony.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..