Slavia nakročila do finále extraligy

Sparta se zvedla z drtivého úderu, kdy inkasovala ve třetí části dva góly během minuty a stihla ještě v normální hrací době vyrovnat. V nájezdech si však vylámala zuby na Málkovi a Slavii dělí jediná výhra od finále.

DEFAULT TITLE

Sparťané vyjma Brošova útoku přeházeli všechny řady, navíc jim na marodce přibyl k Havelkovi i obránce Nedoma. Ze sestavy Slavie zase vypadl s pohmožděným zápěstím Fadrný.

Už ve 4. minutě hosté dostali gól z hole Kratěny. Rozhodčí ho však po videokonzultaci neuznali, neboť padající Málek při zákroku posunul branku dřív, než stihl kotouč přejít čáru.

Domácí se ubránili 25 sekund ve třech, hned dvě jejich vyložené šance spálil Bělohlav, ale v přesilovce za faul Kopeckého se Sparta dočkala. Ptáčkova dělovka od modré si našla cestu do sítě, ale slávisté nesložili zbraně a přes vzorné plnění obranných povinností se dokázali prosadit i v útoku.

Ve 25. minutě po Kopeckého střele Bříza zoufale vyrazil puk jen před sebe a od nohy dojíždějícího Dlouhého se puk dostal do branky.

Málek v nájezdech nepřekonatelný

Slavii se dařilo lépe tvořit hru, domácí však ohromně bojovali a zaplněné hlediště se báječně bavilo. Sparta ve třetím dějství svírala soupeře, ale Málek vše pochytal a necelých deset minut před koncem třetí části Krátoška v pádu přihrál ujíždějícímu Dudovi, který švihem pálil naprosto přesně. Přesně o 60 sekund později Kopecký drze obral o puk Broše a Břízovi provedl parádní blafák - 1:3.

Obhájci titulu nezbývalo než při dvoubrankovém manku vrhnout všechny síly do útoku. Hadamczik posílal na led už jen dvě formace, po Tomajkově asistenci brzy snížil Kratěna a tentýž hráč o tři minuty později zařídil pro domácí vyrovnání, když si puk po jeho střele škrtl o hůl bránícího Dudy.

Došlo tedy znovu na prodloužení, v jehož závěru se nechal vyloučit Duda, ale paradoxně největší šancí bylo Beránkovo sólo. Do branky Sparty šel při nájezdech Přikryl, třikrát uspěl, ale Hruška ho překonal a slávistický fantóm Málek chytil všech pět pokusů Sparty, při posledním Ptáčkově nájezdu mu pomohla tyčka.

SPARTA vs SLAVIA 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)