Fotbalisté Chelsea si v posledním přípravném utkání asijského turné pěkně zastříleli, když v zápase proti Indonésii zvítězili 8:1. Smolařem zápasu se stal český obránce Tomáš Kalas bojující o to stát se kmenovým hráčem Blues. Dvacetiletý obránce si vstřelil vlastní gól.

Kalas si vstřelil vlastní gól

Trenér Chelsea José Mourinho do zápasu nenominoval reprezentačního brankáře Petra Čecha, místo něj nastoupil třetí brankář Jamal Blackman. Special One postavil hned do základní sestavy tři útočníky a to se vyplatilo. Už po první půli totiž tým ze Stamford Bridge vedl o čtyři góly.

Stejný počet branek nasázeli Blues do indonéské sítě i ve druhé půli, dvakrát se dokázali prosadit Ramires a Lukaku. Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupil do brány australský gólman Mark Schwarzer a také Kalas, který na hřišti nahradil ikonu týmu Johna Terryho.

V 69. minutě zatáhl míč do malého vápna Nwokolov, který tváří v tvář Schwarzerovi centroval míč před bránu. Ten si ale Kalas srazil do vlastní sítě.

Chelsea vyhrála v Asii i třetí zápas. V předchozích duelech porazila Thajsko 1:0 a Malajsii 4:1.

Přípravný zápas:
Chelsea - Indonésie 8:1
Branky: 52. a 66. Lukaku, 30. a 57. Ramires, 21. Hazard z pen., 32. Ba, 45.+1 Terry, 51. Traore - 69. vlastní Kalas.