Chelsea - Hull 2:0Čech začal Premier League nulou, Mourinho slaví vítězný návrat na Stamford Bridge

Londýn

Úspěšný vstup do nové sezóny Premier League zažila londýnská Chelsea, na jejíž lavičku se vrátil trenér José Mourinho. Blues zvítězili na Stamford Bridge nad Hullem 2:0, český brankář Petr Čech tak zahájil nový ročník anglické ligy s čistým kontem. Ve druhém nedělním utkání zvítězil Tottenham nad Crystal Palace 1:0, jediný gól vstřelila letní posila Soldado.

Trenér Chelsea José Mourinho se raduje z gólu Franka Lamparda v úvodním utkání Premier League proti Hullu.

V základní sestavě Chelsea stejně jako v předchozích sezónách nastoupil český gólman Petr Čech, který do nového ročníku oblékl žlutý brankářský dres s černými rukávy. Ostatní fotbalisté Blues před vlastními diváky vyběhli samozřejmě v modrém. A nechyběly mezi nimi ani klubové legendy obránce John Terry, jenž si navíc oblékl kapitánskou pásku, a záložník Frank Lampard.

A právě druhý jmenovaný mohl otevřít skóre zápasu. Už v 5. minutě totiž fauloval brankář McGregor Torrese ve vlastní šestnáctce a Chelsea měla k dispozici pokutový kop. Míč si vzal právě Lampard, ale brankář Hullu své zaváhání napravil, když penaltu chytil. Fanoušci na Stamford Bridge ale na první zásah sezóny dlouho čekat nemuseli. Ve 13. minutě totiž vysunul De Bruyne kolmicí Oscara, jenž sám před brankářem nezaváhal.

Na Lampardovu dělovku McGregor nestačil

A i Lampard se gólu dočkal ještě do konce prvního poločasu. Ve 25. minutě se postavil k zahrávání standardní situace z uctihodné vzdálenosti a dělovkou poslal míč přesně pod břevno. Gólman McGregor si na míč sáhl, vytěsnit ho mimo však nedokázal.

Ve druhé půli se Chelsea do útoku už tolik nehnala a spíše spoléhala na bránění. Hull se postupně osměloval. Čech si připsal první zákrok v 63. minutě po střele Korena, o deset minut později hlavičkoval Davies mnohem nebezpečněji, český reprezentační gólman byl ale na svém místě a míč lapil. Čech nakonec neinkasoval ani jednou a sezónu tak před zraky majitele Chelsea Romana Abramoviče začal s čistým kontem.

Tři body na úvod ligové sezóny slaví také Tottenham, v jehož dresu se kvůli poranění chodidla ještě neobjevila hvězda Gareth Bale. O jedinou trefu v zápase proti Crystal Palace se postarala letní posila Roberto Soldado, který do týmu Kohoutů zavítal z Valencie. V 50. minutě zastavil v pokutovém území Moxey nedovoleně Lennona a následnou penaltu proměnil právě Soldado.