Cardiff - Manchester City 3:2Nováček z Cardiffu senzačně porazil Manchester City. Tottenham nezaváhal

Londýn

Velké překvapení se urodilo ve druhém kole anglické fotbalové Premier League na úkor favorizovaného Manchesteru City. Na tým kouče Manuela Pellegriniho si vyšlápl nováček z Cardiffu, který ve vůbec prvním domácím duelu v nejvyšší anglické lize zvítězil 3:2. Ještě po hodině hry přitom úřadující vicemistři vedli 1:0. Tottenham zdolal v druhém utkání nedělního programu Swansea 1:0 a prodloužil domácí sérii ligové neporazitelnosti s tímto soupeřem již na 16 zápasů.

Fotbalista Tottenhamu Hotspur Mousa Dembele (vpravo) v souboji s Miguelem Michuem dze Swansea.

Manchester City, jehož kapitánskou pásku oblékl po zranění Vincenta Kompanyho útočník Yaya Touré z Pobřeží slonoviny, šel proti Cardiffu do vedení krátce po změně stran, kdy se po přiťuknutí Sergia Agüera trefil přesně k tyči útočník Edin Džeko.

Za dalších osm minut ale bylo vyrovnáno, když se z malého vápna dorážkou prosadil Aron Gunnarsson. Překvapivé tři body pak zajistil nováčkovi Premier League Fraizer Campbell důraznou hlavičkou po rohovém kopu. Tentýž hráč pak přidal v 87. minutě třetí branku Cardiffu.

Hostům již v závěru nepomohlo ani snížení Álvara Negreda a Cardiff se tak po 19 letech radoval z výhry nad City. Naposledy se mu to podařilo v roce 1994 ve čtvrtém kole poháru.

Tottenhamu stačila k výhře nad Swansea jediná branka, kterou dal v 59. minutě z pokutového kopu Roberto Soldado. Stejný hráč přitom v minulém kole ze stejné herní situace rozhodl utkání s Crystalem Palace. Tottenham se Swansea ještě nikdy v ligovém zápase na domácí půdě neprohrál: dvakrát remizoval a čtrnáctkrát se radoval z výhry.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:
Cardiff - Manchester City 3:2 (79. a 87. Campbell, 60. Gunnarsson - 52. Džeko, 90.+2 Negredo)
Tottenham - Swansea 1:0 (59. Soldado z pen.).