Rubriky:

Anglie

Až skončím s fotbalem, chci řídit mužstvo jako manažer, hlásá kapitán Reds Gerrard

9. září 2013 14:32 - Liverpool

Stala se z něj jedna z největších person v historii fotbalistů Liverpoolu. Kapitána dělá už deset let. Po skončení hráčské kariéry chce záložník Steven Gerrard v klubu ze čtvrti Merseyside zůstat i nadále. „Chci se stát manažerem Liverpoolu,“ prozradil pro fotbalový magazín TwentyFour 7.

 

Phil Noble, Reuters

„Dostal jsem se do určitého stádia, kdy už musím myslet na to, co budu dělat, až skončím s fotbalem," prozradil 33letý středopolař, jehož snem je vést Reds z pozice manažera. „Až pověsím kopačky na hřebík, tak se chci stát manažerem Liverpoolu," dodal.

„Kdyby se to opravdu splnilo, byla by to třešnička na dortu mé kariéry," řekl Gerrard, který v létě prodloužil smlouvu o dva roky.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Gerrard také zmínil svého bývalého spoluhráče Jamieho Carraghera, který ukončil kariéru po minulé sezóně. „Pamatuji si, když skončil Jamie. Myslel jsem, že zůstane u fotbalu, ale on dal přednost práci v médiích," zmínil Carragherovou práci u anglické televize Sky. „To není nic pro mě, já radši zůstanu u fotbalu," konstatoval na závěr.

Gerrard jako vítězný kapitán

Nezpochybnitelný lídr a vůdce kabiny Gerrard působí na Anfield Road již od svých devíti let. A od roku 2003 nosí i kapitánskou pásku. Tehdejší kouč Gerard Houllier to komentoval se slovy: „Doufám, že se mu podaří více inspirovat tým k vítězství."

To se Gerrardovi povedlo na plné čáře. Svůj tým dovedl k zisku té nejcennější klubové trofeje v Evropě, Ligy mistrů.  Společně s českými hráči Vladimírem Šmicrem a Milanem Barošem zvedl nad hlavu ušatý pohár v sezóně 2004/2005, kdy ve finále zdolali milánské AC až na penalty 3:2.

Pod Gerrardovým vedením vybojoval klub také FA Cup (v roce 2006) a dva Ligové poháry (2003, 2012).

vat, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..