Manchester City - Manchester Utd. 4:1Citizens přejeli v manchesterském derby United, Arsenal je novým lídrem

Londýn

Jednoznačným výsledkem skončilo v 5. kole Premier League manchesterské derby mezi domácími City a United. Citizens zvítězili nad úřadujícím mistrem 4:1, o dva góly se postaral argentinský šutér Sergio Agüero. Arsenal zvítězil na Emirates Stadium 3:1 nad Stoke a vyšvihl se do čela tabulky Premier League. Až v třetí minutě nastavení vstřelil Tottenham jediný gól zápasu proti Cardiffu.

Útočník Sergio Agüero (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z Manchesteru City z gólu do sítě rivala z United.

Manchesterské derby poprvé zažili trenéři City Manuel Pellegrini i United David Moyes a lepší vzpomínky na něj bude mít chilský kouč na lavičce modrého týmu. Jeho svěřence poslal do vedení už v 16. minutě akrobatickým volejem Sergio Agüero a gólem do šatny v nastavení zvýšil po rohu Yaya Touré.

Dvě minuty po pauze přidal další gól Argentinec Agüero a načal druhou padesátku gólů za City, tři minuty nato pokořil brankáře Davida de Geu také záložník Samir Nasri. "Rudí ďáblové" pak už nepřipustili, aby se opakoval debakl 1:6 z října 2011, zásluhou přímého kopu v závěru snížili na 1:4, přesto prohráli čtvrtý z posledních šesti vzájemných zápasů.

Hráči United, kterým dnes chyběl kvůli zranění stehna útočník Robin van Persie, poztráceli v první sezoně po odchodu legendárního kouče Alexe Fergusona již osm bodů a v tabulce jsou devátí.

Trenér Pellegrini, jehož tým je jedním ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, nasadil sestavu: Hart - Zabaleta, Nastasič, Kompany, Kolarov - Navas (71. Milner), Touré, Fernandinho, Nasri - Agüero (86. Javi García) - Negredo (75. Džeko).

Özil režíroval výhru Gunners

Za Arsenal ani tentokrát nenastoupil Tomáš Rosický, který se potýká se svalovým zraněním. Český reprezentační kapitán nebyl ani na lavičce. Na tribuně se ale společně se všemi fanoušky Arsenalu radoval už v 5. minutě. Özilovu střelu z přímého kopu vyrazil gólman Stoke Begovič pouze před nabíhajícího Ramseyho, který bezpečně dopravil míč do sítě.

Za Stoke vyrovnal Cameron, ale domácím se podařilo získat zpět vedení ještě do konce prvního poločasu. A znovu gólu Kanonýři dosáhli po standardní situaci. Míč z rohového kopu poslal do pokutového území opět Özil a Mertesacker ho hlavou nasměroval na zadní tyč. Gólovou pojistku přidal v 72. minutě Sagna.

V sestavě Swansea chyběl bývalý útočník Sparty Bony Wilfried. Velšský celek si i tak poradil na hřišti Crystal Palace, když se o branky postarali Michu a Dyer.

Druhý Tottenham dokázal udržet krok s Arsenalem až díky gólu ve třetí minutě nastavení. V Cardiffu rozhodl brankou na 1:0 až ze čtyřiadvacáté střely "Kohoutů" v zápase tři minuty po vypršení základní hrací doby Paulinho. Na čtyři výhry v pěti zápasech a druhé místo stačí londýnskému týmu skóre 5:1.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:
Arsenal - Stoke 3:1 (5. Ramsey, 36. Mertesacker, 72. Sagna - 26. Cameron)
Crystal Palace - Swansea 0:2 (2. Michu, 48. Dyer),
Manchester City - Manchester United 4:1 (16. a 47. Agüero, 45.+1 Yaya Touré, 50. Nasri.)
Cardiff - Tottenham 0:1 (90.+3 Paulinho)