"Kouzak" hrdinou Aston Villy. Český fotbalista si vyslechl gratulace od trenéra a potěšil fanoušky

Londýn

Hned ve druhém zápase za Aston Villu se český fotbalista Libor Kozák zapsal mezi střelce. Vytáhlý útočník, který přišel do anglického klubu v poslední den přestupního termínu z Lazia Řím, zařídil výhru 1:0 v Norwichi. Noví spoluhráči mu neřeknou jinak než "Kouzak".

Libor Kozák z Aston Villy pálí na branku Norwiche. Jeho počínání přihlíží Ryan Bennett.

„Jsem strašně šťastný, že se mi podařilo dát gól hned ve druhém zápase. Navíc jsme získali tři body, což je pro mě ještě důležitější," řekl v rozhovoru pro klubovou televizi český reprezentant, který do Aston Villy přestoupil za sedm miliónů liber.

V základní sestavě i tentokrát chyběl. Zatímco při svém debutu proti Newcastlu (1:2) přišel na trávník v 67. minutě, teď v sobotu na hřišti Norwiche už po 28 minutách. Kozák střídal zraněného belgického reprezentanta Bentekeho a hned po dvou minutách na hřišti se zapsal mezi střelce.

V první chvíli sice jako kanonýr selhal, když neproměnil sólový nájezd, ale míče vyraženého gólmanem se na levé straně zmocnil Agbonlahor, všiml si chytrého pohybu Kozáka dozadu a balón mu předložil na malé vápno. A napodruhé už se Kozák nemýlil, tísněný obráncem propálil vše, co měl před sebou.

Pochvala od kouče

„Libor si hned získal fanoušky. Naskočil do rozjetého zápasu a zvládl to skvěle. Bleskově skóroval a nakonec nám právě on získal tři body," chválil českého útočníka, jehož příjmení spoluhráči vyslovují „Kouzak", trenér Aston Villy Paul Lambert.

Měl radost, jak tým zápas zvládl, a kromě Kozáka chválil i amerického brankáře Guzana. Ten hned v úvodu utkání chytil penaltu Snodgrassovi. „Předvedl několik zákroků světové extratřídy," prohlásil Lambert, jehož svěřenci získali v pěti zápasech šest bodů.

„Jsem spokojený. Měli jsme strašně těžký los, hráli jsme tři zápasy s týmy z top 5. Dokázali jsme porazit Arsenal, ale moc mě mrzí porážka s Newcastlem v minulém kole. Přesto je tam vidět zlepšení. Noví hráči už se začínají adaptovat a věřím, že nám hodně pomůžou," dodal kouč Aston Villy.