Tottenham - Chelsea 1:1Chelsea v lize potřetí ztratila, City i United vyšli naprázdno

Londýn

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance remizovali v anglické lize v londýnském derby na půdě Tottenhamu 1:1. Svěřenci trenéra Josého Mourinha zaznamenali v 6. kole Premier League už třetí bodovou ztrátu. Zaváhání Tottenhamu využil Arsenal a díky výhře 2:1 na hřišti Swansea vede ligu o dva body. O všechny body přišel mistrovský Manchester United, který doma nestačil na West Bromwich (1:2) a prohrál podruhé za sebou. Konkurenční City podlehlo 2:3 na hřišti Aston Villy, za kterou odehrál celý zápas Libor Kozák.

Gylfi Sigurdsson (uprostřed) z Tottenhamu slaví úvodní gól proti Chelsea.

Tottenham poslal proti Chelsea do vedení po necelých dvaceti minutách třetí ligovou trefou sezóny Islanďan Gylfi Sigurdsson. Ve druhém poločase dokázali Blues vyrovnat, když se po přímém kopu střídajícího Juana Maty prosadil hlavou John Terry.

Závěr utkání dohrávali hosté bez vyloučeného Fernanda Torrese. Španělský útočník musel ze hřiště v 81. minutě, kdy po faulu na Belgičana Jana Vertonghena uviděl druhou žlutou kartu.

Oba soupeři se rozešli smírně již posedmnácté v historii, Chelsea i přes další ztrátu zůstává v posledních sedmi vzájemných duelech neporažena. Naposledy se Tottenham radoval z výhry nad svým sobotním soupeřem v dubnu 2010, kdy zvítězil 2:1.

Soupeřům v čele ligy se utrhl Arsenal, který zaznamenal na hřišti Swansea páté vítězství v novém ročníku a osmou výhrou v řadě na hřištích soupeřů zároveň vyrovnal klubový rekord. První gól Arsenalu vstřelil osmnáctiletý záložník Serge Gnabry, který se tak stal po Cescu Fábregasovi druhým nejmladším střelcem v dresu "Gunners". Tomáš Rosický po zranění z utkání české reprezentace v Itálii ještě nehrál.

United přišli o úspěšnou sérii s West Bromwichem

Osmnáctkrát v řadě dokázali United bodovat ve vzájemném střetnutí s West Bromwichem, podevatenácté již nikoli. Na gól Francouze Morgana Amalfitana ve druhém poločase ještě zareagoval během tří minut Wayne Rooney, o zisku tří bodů pro hosty ale rozhodl v 67. minutě Saido Berahino.

Aston Villa poprvé s Kozákem v základní sestavě dokázala doma proti "Citizens" dvakrát vyrovnat, druhou porážku sezóny zasadil týmu trenéra Manuela Pellegriniho čtvrt hodiny před koncem Andreas Weimann. Soupeř Plzně v Lize mistrů hrál v sestavě: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Milner, Fernandinho, Touré, Nasri (66. Navas) - Negredo, Džeko (74. Jovetič).

Dařilo se i dvěma ligovým nováčkům v duelech s londýnskými týmy. Hull porazil na domácí půdě West Ham 1:0, Cardiff zvítězil 2:1 na hřišti Fulhamu.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:
Tottenham - Chelsea 1:1 (19. Sigurdsson - 65. Terry)
Aston Villa - Manchester City 3:2 (51. El Ahmadi, 74. Bacuna, 76. Weimann - 45. Touré, 75. Džeko)
Fulham - Cardiff 1:2 (45. Ruiz - 12. Caulker, 90.+2 Mutch)
Hull - West Ham United 1:0 (12. Brady z pen.)
Manchester United - West Bromwich 1:2 (57. Rooney - 54. Amalfitano, 67. Berahino)
Southampton - Crystal Palace 2:0 (47. Osvaldo, 49. Lambert)
Swansea - Arsenal 1:2 (81. Davies - 58. Gnabry, 62. Ramsey)