Rubriky:

Anglie

Torres může pykat až do listopadu! Záludný útok, má v tom prsty Mourinho, myslí si Poll

1. října 2013 07:46 - Londýn

Až čtyřzápasový trest by mohl podle odhadů anglických médií schytat útočník londýnské Chelsea Fernando Torres za škrábnutí do tváře obránce Tottenhamu Jana Vertonghena, které spáchal v sobotním londýnském ligovém derby, aniž by si toho rozhodčí všimli.

 

Dylan Martinez, Reuters

Z opakovaných záběrů je však Torresovo provinění zcela zřejmé a v Anglii novináři nepochybují o tom, že španělského forvarda stihne trest, který může být až čtyřzápasový, což by pro hříšníka znamenalo stopku až do listopadu.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Rozhodčí sobotního klání Mike Dean sice Torrese vyloučil, za což čeká hráče jistě jednozápasový trest, nicméně zmíněný incident arbitr nepotrestal. Nejprve mu udělil žlutou kartu za předchozí faul a následně ho velmi přísně vyloučil po dalším vzdušném souboji s belgickým zadákem.

„Torres by měl za svůj záludný a zbabělý útok dostat alespoň třízápasový trest. FA má určitě sílu na to si takový trest vynutit. Celý incident je na opakovaných záběrech vidět ve své plné ošklivosti," hřímá v komentáři někdejší elitní anglický sudí Graham Poll.

Měl být okamžitě vyloučen

Podle něj je v tváři Torrese vidět zášť a jasný úmysl soupeři ublížit. „Pro takové chování není v žádném případě ve fotbale místo. Řekněme si to jasně – Torres měl být okamžitě vyloučen," myslí si bývalý sudí.

Nesportovní chování španělského reprezentanta může mít podle Grahama Polla kořeny ve stylu koučování a motivování hráčů od Josého Mourinha, jemuž zatím nevychází návrat na Stamford Bridge úplně podle představ.

„Vůbec bych se nedivil, kdyby Torresovo chování souviselo s Mourinhem. Z minulosti víme, jak tento Portugalec rád dostává z hráčů to nejlepší tím, že je před zápasem rozčílí. Má rád, když jeho svěřenci hrají s ohněm v žaludku. Tohle byl přesně případ, kdy chtěl Torres dokázat, že je lepší volbou než Samuel Eto´o. Mourinho se snažil po návratu do Chelsea prezentovat jako pan Veselý, jenže v sobotu jsme viděli důkaz starých temných umění," dodal Poll.

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..