Southampton - Tottenham 2:3Tottenham první ligový zápas bez kouče Villase-Boase vyhrál

Londýn

Fotbalisté Tottenhamu v prvním ligovém duelu po odvolání trenéra Andrého Villase-Boase vyhráli v neděli na hřišti Southamptonu 3:2. Soupeře před sebe nepustili v tabulce a sami se posunuli na sedmou příčku Premier League. Everton zdolal 2:1 Swansea a polepšil si na čtvrtou pozici.

Fotbalisté Tottenhamu se radují z branky proti Southamptonu.

Villas-Boas byl v pondělí odvolán poté, co Tottenham utrpěl debakl 0:5 s Liverpoolem. Dočasný kouč Tim Sherwood, který je podle britských bookmakerů favoritem na to, aby tým převzal natrvalo, v neděli změnil jeho sestavu z minulého kola hned na šesti místech. Duel začal nezvykle mezi diváky na tribuně, v průběhu utkání ale přešel k lavičkám.

Jeho přesun k postranní čáře urychlil zřejmě i brzký vedoucí gól soupeře, který vstřelil kapitán Southamptonu Adam Lallana ve 13. minutě. Už v 25. minutě ale skóroval Emmanuel Adebayor, kterého Sherwood vrátil do kádru z rezervy.

Tottenham poslal po přestávce do vedení vlastním gólem Jos Hooiveld, nicméně domácí za šest minut vyrovnali, když netaktické vyběhnutí brankáře Huga Llorise potrestal po asistenci Lallany Rickie Lambert. Vzápětí duel rozhodl pohotovou střelou zblízka Adebayor a zařídil, že Tottenham poprvé v lize vstřelil víc než dva góly.

Swansea zatím nevyhrála ani jeden ze sedmnácti duelů proti Evertonu v lize i pohárech a nepříznivou sérii protáhla i dnes doma. Na gól Seamuse Colemana sice rychle odpověděla díky vlastní trefě Bryana Ovieda v 70. minutě, hostům z Liverpoolu ale čtvrtou výhru z posledních pěti utkání zařídil pět minut před koncem z přímého kopu Ross Barkley.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo
Southampton - Tottenham 2:3 (13. Lallana, 60. Lambert - 25. a 64. Adebayor, 54. vlastní Hooiveld)
Swansea - Everton 1:2 (70. vlastní Oviedo - 56. Coleman, 84. Barkley)