Newcastle - Manchester City 0:2Chelsea už zase nevede, Manchester City v Newcastlu nezaváhal

Přetahovaná o vedení v anglické Premier League pokračuje. V sobotu si první příčku vzala Chelsea, v neděli ji o ni připravili fotbalisté Manchesteru City. Díky trefám Džeka a Negreda v 21. kole zvítězili na hřišti Newcastlu 2:0 a minimálně do pondělí vedou tabulku o bod před Chelsea. Liverpool večer vyhrál na hřišti Stoke 5:3, v pondělí kolo uzavře duel Aston Villy s Arsenalem, který se může vrátit na první příčku.

Edin Džeko (vpravo) otevřel skóre zápasu v Newcastlu, gól s ním oslavují Aleksander Kolarov (vlevo) a Alvaro Negredo.

Newcastle se v tabulce vydrápal na přední příčky, pak ale přišly dvě prohry 0:1 a zase klesl na osmé místo. V neděli odpoledne narazili svěřenci Alana Pardewa na ambiciózní Manchester City a výsledkem byla třetí porážky v řadě.

V této sezóně se už Straky utkaly s Citizens potřetí - a do třetice Newcastle prohrál. Úřadující vicemistr zvítězil v minulých zápasech v lize vysoko 4:0, v Capital One Cupu pak 2:0 po prodloužení. Domácím chyběla opora zadních řad Coloccini, navíc i potrestaný pravý bek Debuchy, takže útočné duo Negredo - Džeko mělo o něco ulehčenou roli. A právě tito kanonýři se podělili o dva góly zápasu.

Negredo vstřelil svou pátou branku v posledních třech zápasech a Citizens jako první v této sezóně anglické ligy vyhráli šest utkání za sebou. Měli také štěstí, že rozhodčí Jones v 34. minutě neuznal domácím gól po parádní trefě Cheicka Tiotého. Důvodem byl sporný ofsajd.

Suárez se trefil dvakrát

Liverpool i díky dvěma gólům Luise Suáreze zdolal Stoke 5:3 a v tabulce je čtvrtý, tři body za třetím Arsenalem.

Hrnčíři přitom na domácím stadiónu Britannia neprohráli s Reds posledních pět ligových zápasů v řadě, přičemž tři z nich vyhráli. Liverpool venku není tak silný jako doma, důkazem toho byly jen tři vítězství z deseti utkání.

Tentokrát však bylo všechno jinak a tým Stoke nepotvrdil pověst mužstva, jež umí potrápit i velké favority. Domácí sice do přestávky vyrovnali na 2:2, jinak ovšem v utkání bohatém na branky jen marně dotahovali náskok soupeře.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
Newcastle - Manchester City 0:2 (8. Džeko, 90.+5 Negredo),
Stoke - Liverpool 3:5 (39. Crouch, 45. Adam, 85. Walters - 32. a 71. Suárez, 5. vlastní Shawcross, 51. Gerrard z pen., 87. Sturridge).