Manchester City - Watford 4:2Watford s Pudilem trápil v poháru City, Bony se dvakrát trefil

Londýn

Fotbalisté druholigového Watfordu s obráncem Danielem Pudilem v sestavě sahali v sobotu ve čtvrtém kole Anglického poháru po senzačním triumfu nad Manchesterem City, nakonec ale přišli o dvoubrankový náskok a s jedním z uchazečů o prvoligový titul prohráli 2:4. Útočník Wilfried Bony zařídil dvěma góly výhru Swansea nad Birminghamem 2:1.

Fotbalový reprezentant Daniel Pudil

Watford ve druhé lize vyhrál jediné z posledních čtrnácti utkání, Manchester City ale dnes zaskočil. Na Etihad Stadium, kde v této sezóně zatím zvítězil jen Bayern Mnichov v Lize mistrů, se díky brankám Fernanda Forestieriho a Troye Deeneyho ujal v první půlhodině vedení 2:0.

Favorizovaný soupeř však čtyřmi góly v závěrečných třiceti minutách skóre otočil. Nejprve se dvakrát prosadil Sergio Agüero a tři minuty před koncem rozhodl Aleksandar Kolarov. V nastavení završil hattrick Agüero.

Bývalý sparťanský útočník Bony se podílel na začátku ledna rozhodujícím gólem na vyřazení Manchesteru United (2:1), tentokrát se postaral o obrat v Birminghamu. Na vedoucí branku útočníka Leeho Novaka, který se trefil při svém šestém startu v Anglickém poháru za sebou, zareagoval slepenými zásahy mezi 67. a 69. minutou.

V pohodě postoupil do dalšího kola soutěže lídr Premier League Arsenal, který v pátek zdolal třetiligové Coventry 4:0. Liverpool dnes porazil druholigový Bournemouth 2:0. Z účastníků první ligy zatím ve 4. kole zaváhal jen Crystal Palace, který podlehl obhájci trofeje Wiganu 1:2.