Rubriky:

Anglie

Mourinho nebyl potřeba. Chelsea motivoval proti City masér! Vzal si slovo v kabině

4. února 2014 17:54 - Manchester

Charismatický kouč José Mourinho si jen málokdy nechá ujít příležitost k řečnění a nabuzení týmu před zápasem. Stejně tak naleptávání psychiky soupeře ostrými slovními výpady patří k hlavním zbraním jeho trenérského arzenálu. Ale zdá se, že v kabině Chelsea neváhá přepustit své řemeslo i dalším členům realizačního týmu.

 

Nigel Roddis, Reuters

Před pondělním šlágrem proti Manchesteru City ho překvapivě zastoupil masér Billy McCulloch, jenž si vzal motivační řeč směrem k hráčům. Podle Mourinha to byl právě on, kdo nabudil Blues k vítězství 1:0.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

„Já jsem vůbec nemluvil. To Billy, náš masér, promluvil k týmu. Křičel něco ve skotštině tak nahlas, že jsem mu vůbec nic nerozuměl," přiznal na pozápasové tiskové konferenci portugalský kouč.

Hráči tleskali

Podle bývalého trenéra Interu, Porta a Realu Madrid se masérův proslov setkal u hráčů s velkým úspěchem. „Nedělám si srandu, myslím to vážně. Hráči mu tleskali, Billy se postaral o předzápasovou motivaci. Já jsem k mužstvu promluvil naposledy kolem poledne," dodal Mourinho.

Není žádným tajemstvím, že McCulloch je v kabině Chelsea opravdu populární postavou a jeho špásy jsou na Stamford Bridge proslulé.

Teď navíc odvedl dobře i psychologickou práci. Blues díky gólu Branislava Ivanoviče v první půli zvítězili a Manchesteru City připravili první domácí porážku v sezóně.

Neprostupná obrana v čele gólmanem Petrem Čechem navíc udržela čisté konto, což se na Etihad Stadium povedlo naposledy v listopadu 2010 Birminghamu City.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..