Liverpool - Arsenal 5:1Liverpool senzačně rozdrtil Arsenal, Hazardův hattrick tak poslal do čela Chelsea

Liverpool/Praha

Měl to být napínavý souboj o čelní příčky Premier League. Šlágr 25. kola nejvyšší anglické fotbalové soutěže mezi domácím Liverpoolem a Arsenalem se k radosti našlapaného stadiónu Anfield Road ale proměnil v exhibici Reds již po dvaceti minutách. Tou dobou totiž svěřenci Brendana Rodgerse vedli o čtyři góly. Kanonádu 5:1 odstartoval dvěma trefami slovenský stoper Martin Škrtel, Tomáš Rosický odehrál za hosty poslední půlhodinu. Kanonýry z čela tabulky sesadila Chelsea, která si doma poradila s Newcastlem 3:0. Výhru Blues zařídil hattrickem záložník Eden Hazard. Manchester City na hřišti Norwiche jen remizoval 0:0.

Obránce Liverpoolu Martin Škrtel (uprostřed) oslavuje svou první branku proti Arsenalu.

Předzápasové prognózy hovořily jasně - v soubojích Liverpoolu s Arsenalem rozhodně nebývá o gólové momenty nouze. Další statistika zase zmiňovala až podezřele vysoký počet třígólových střelců v duelech dvou tradičních účastníků elitní anglické ligy. Oba tyto předpoklady se začaly k radosti fanoušků domácích Reds v utkání naplňovat až nečekaně rychle. Hattrick ovšem nakonec dvougólovým střelcům Škrtelovi a Sterlingovi unikl.

Zatímco hosté zůstali v úvodních minutách myšlenkami zřejmě ještě v autobuse, Liverpool šel tvrdě za vítězstvím od první vteřiny. A neuplynulo jich ani šedesát a stánek na Anfield Road explodoval nadšením. Po standardní situaci se míč odrazil za záda obránců Arsenalu, kde už si s ním věděl rady sváteční střelec Martin Škrtel. V 10. minutě bylo v Liverpoolu ještě veseleji, další standardku využil i s trochou štěstí ke své druhé trefě opět slovenský obránce.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Domácí se museli obejít bez elitního defenzivního trojlístku Agger, Sakho a Johnson, vypadalo to ale, že obranu lepil před zápasem dohromady s vypětím všech sil manažer Arsenalu Arséne Wenger. Totální chaos v řadách Kanonýrů dokázali ještě v první dvacetiminutovce využít ke gólovým radostem Raheem Sterling a Daniel Sturridge. Oba se nemýlili v ideálních střeleckých pozicích, které jim soupeř daroval svými zmatky jako na běžícím páse. A kdyby nejlepší střelec Premier League Luis Suárez netrefil skvělou střelou pouze tyč, mohl jít lídr soutěže o poločase do kabiny i s horším než čtyřgólovým mankem.

Suárez si mohl gratulovat, že v létě nepřestoupil

Wenger před duelem konečně otevřeně přiznal, že se jeho tým pokusil před sezónou zlanařit právě nejlepšího hráče soupeře Suáreze. Uruguayský bouřlivák byl ale jistě během celého zápasu velice rád, že stojí na té správné straně barikády. Obzvlášť když v 52. minutě zvýšil Sterling svým druhým gólem zápase již na hrozivý pětibrankový rozdíl.

Trefa talentovaného křídelního štírka přesně vystihla průběh zápasu. Arsenal se pokoušel o sterilní tlak založený na držení míče, ve chvíli, kdy jej ukořistili domácí, na nic nečekali a vřítili se do okének v chatrné obraně soupeře, které nemilosrdně trestali.

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický se dostal na hřiště až půlhodiny před koncem, kdy se Wenger rozhodl šetřit klíčové hráče před dalším, zvučnými jmény nabitým programem. Malý Mozart tak byl při tom, když domácí kapitán Steven Gerrard špatně načasoval zákrok na Oxlade-Chamberlaina a Mikel Arteta snížil z penalty na konečných 1:5. Liverpool zůstává čtvrtý, na svého sobotního soka však ztrácí už jen pět bodů.

Hazard nejmladším hráčem Chelsea s hattrickem

První tedy už je Čechova Chelsea. Hazard se trefil v prvním poločase dvakrát během pár minutě. Skóre otevřel chvíli před vypršením úvodní půlhodiny, když využil přízemní centr Branislava Ivanoviče a z první poslal míč k levé tyči. Na 2:0 zvýšil v 34. minutě po patičce Samuela Eto'a. Právě faul na Eto'a byl příčinou pokutového kopu, ze kterého Hazard krátce po hodině utkání završil hattrick. Třiadvacetiletý Belgičan se stal nejmladším hráčem Chelsea, který kdy vstřelil v Premier League v zápase tři branky.

Posun před Arsenal odmítli fotbalisté Manchesteru City, kteří nenavázali na listopadovou výhru 7:0 z domácího duelu s Norwichem. I přes územní převahu vystřelili za celý zápas jen dvakrát na branku a nedokázali na půdě soupeře skórovat. Na vedoucí Chelsea ztrácí úřadující vicemistr na třetím místě dva body.

Swansea si poradila s nováčkem z Cardiffu před vlastními diváky 3:0. Osmou ligovou brankou uzavřel výsledek pět minut před koncem bývalý sparťan Wilfried Bony.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:
Liverpool - Arsenal 5:1 (1. a 10. Škrtel, 17. a 52. Sterling, 20. Sturridge - 69. Arteta z pen.),
Aston Villa - West Ham United 0:2 (46. a 49. Nolan),
Chelsea - Newcastle 3:0 (27. a 37. a 63. z pen. Hazard),
Crystal Palace - West Bromwich 3:1 (15. Ince, 27. Ledley, 69. Šamach z pen. - 46. Bifouma),
Norwich - Manchester City 0:0,
Southampton - Stoke 2:2 (6. Lambert, 41. Davis - 38. Odemwingie, 44. Crouch),
Sunderland - Hull 0:2 (17. Long, 62. Jelavič),
Swansea - Cardiff 3:0 (47. Routledge, 79. Dyer, 85. Bony).