Rubriky:

Anglie

Zlomí prokletí penaltových rozstřelů? Anglickým fotbalistům přichází na pomoc odborník od cyklistů

5. března 2014 10:32 - Londýn

Anglická fotbalová reprezentace angažovala sportovního psychologa Steva Peterse. Známý terapeut by měl navázat na úspěchy u britských cyklistů i fotbalistů Liverpoolu a svěřencům trenéra Roye Hodgsona pomoci na světovém šampionátu v Brazílii prolomit kromě jiného i prokletí penaltových rozstřelů.

 

Stringer/brazil, Reuters

"Má skvělé výsledky. Jsme šťastní, že jsme získali toho, koho jsme si přáli," řekl Hodgson na tiskové konferenci před domácím přátelským zápasem s Dánskem.

Anglii od roku 1990 vyřadily penalty ze šesti velkých turnajů, ale Hodgson odmítl, že by se Peters měl soustředit jen na ně. "Chápu, že titulky budou o tom, že Angličané neumí proměňovat penalty a Peters zařídí, že dáme pět z pěti. Ale to bude těžké, Steve nám řekl, že něco takového nedokáže," vysvětlil šestašedesátiletý kouč.

Anglie má v penaltových rozstřelech na ME a MS velmi špatnou bilanci. Od roku 1990 jich prohrála šest a uspěla v jediném na ME 1996 ve čtvrtfinále proti Španělsku. Hodgson proto plánuje s hráči penalty trénovat častěji, než je obvyklé.

"Hráčům by měl (Peters) pomoci v tom smyslu, že budou lépe mentálně připravení na každou překážku. Na pokutové kopy může nakonec také dojít, ale před nimi je třeba odehrát spoustu minut fotbalu," uvedl Hodgson.

Peters spolupracuje s britskou cyklistickou federací od roku 2001 a jeho snaha vyvrcholila ziskem osmi zlatých medailí na domácí olympiádě v Londýně před dvěma lety. Podíl má i na triumfech Bradleyho Wigginse a Christophera Frooma v posledních dvou ročnících Tour de France.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..