Rubriky:

Anglie

Gólman rozjeté Chelsea Čech šel po debaklu Arsenalu chlácholit krajana Rosického

22. března 2014 21:07 - Londýn

Londýnské derby přineslo šokující výsledek. Fotbalisté Chelsea rozmetali Arsenal 6:0 a jejich brankář Petr Čech vychytal 14. ligovou nulu v sezóně. Blues se tak dál drží na první příčce tabulky a gólman opouštěl Stamford Bridge v diametrálně odlišném rozpoložení než kapitán české reprezentace Tomáš Rosický na straně Kanonýrů... Po zápase si oba vyměnili dresy.

 

Murad Sezer, Reuters

Až mu bylo Tomáše Rosického líto. „Hrál dobře, byl to jeden z nejnebezpečnějších hráčů Arsenalu. Ale samozřejmě byl po takovém zápase smutný," vylíčil Petr Čech na svých webových stránkách, jak šel krajana po utkání chlácholit.

„Byl to zápas o šest bodů a my jsme ho zvládli úplně skvěle. Všichni měli velkou radost, ale zatím není co slavit. Je to jen jeden zápas a ještě není konec sezóny," upozorňuje gólman.

Nejdůležitější zákrok zápasu si připsal hned v úvodu, kdy vychytal ve stoprocentní šanci Girouda. A během následujících tří minut dala Chelsea dva góly. „Místo toho, aby šel do vedení Arsenal, tak dvakrát inkasovali, a to je srazilo. Nás to naopak posadilo na koně. Když jsme za chvíli přidali z penalty třetí gól a Arsenal šel do deseti, bylo hotovo," poukázal Čech na situaci, kdy zahrál ve vápně rukou Oxlade-Chamberlain, ale sudí nesprávně vyloučil Gibbse. Hazard se z nařízené penalty nemýlil a bylo to 3:0.

Do kabin šli v poločase domácí za stavu 4:0. „Hráli jsme dobře i ve druhé půli. Nepolevili jsme, nic jsme nepodcenili. Přidali jsme další dva góly a zvládli to na jedničku," těší Petra.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..