Tottenham - Southampton 3:2Tottenham dokonal v 92. minutě obrat proti Southamptonu

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v 31. kole anglické ligy nad Southamptonem 3:2, i když po 28 minutách prohrávali již 0:2. Zápas se jim povedlo otočit díky dvěma brankám Christiana Eriksena a gólu Gylfiho Sigurdssona z druhé minuty nastavení.

Southampton vstoupil do utkání aktivně a v 19. minutě otevřel skóre Jay Rodriguez, kterému přihrál brankář Artur Boruc. Ten si připsal asistenci jako čtvrtý gólman v této sezoně Premier League. O devět minut později zvýšil záložník Adam Lallana, který využil zaváhání defenzivy "Kohoutů".

Tottenhamu se podařilo okamžitě snížit, když obránce Nathaniel Clyne nedokázal odkopnout míč, který do branky pohotově umístil dánský záložník Eriksen. Tentýž hráč vyrovnal na začátku druhé půle po přesném pasu Roberta Soldada. V 92. minutě utkání rozhodl střídající Islanďan Sigurdsson přízemní střelou z dálky.

Tottenham poskočil na páté místo, které zajišťuje účast v Evropské lize. Šestý Everton ale ztrácí pouze dva body a má dva zápasy k dobru.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Tottenham - Southampton 3:2 (31. a 46. Eriksen, 90.+2 Sigurdsson - 19. Rodriguez, 28. Lallana),
Aston Villa - Stoke 1:4 (5. Benteke - 22. Odemwingie, 26. Crouch, 42. N'Zonzi, 90. Cameron).