Hull zvládl přestřelku a ve finále Anglického poháru vyzve Arsenal

Londýn

Fotbalisté Hullu si poprvé v historii zahrají finále Anglického poháru. Třetiligový Sheffield United porazili 5:3 a o trofej se střetnou 17. května s Arsenalem Londýn. Dosavadním největším pohárovým úspěchem tohoto týmu byl postup do semifinále v roce 1930, Hull tehdy narazil právě na Arsenal.

Tom Huddlestone (vpravo) z týmu Hull City střílí gól do sítě Sheffieldu United v semifinále FA Cupu.

Sheffield přitom začal utkání lépe a vedl od 19. minuty zásluhou branky Joseho Baxtera. Ve 42. minutě sice vyrovnal Yannick Sagbo, o dvě minuty později se však tým, kterému v tabulce třetí anglické ligy patří 11. místo, znovu dostal do vedení po gólu Stevena Scougalla.

V druhé půli ale Hull dokázal utkání otočit ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil střídající Matty Fryatt, následovali jej Tom Huddlestone a Stephen Quinn, jemuž ke vstřelení branky stačily pouhé tři minuty na hřišti.

V 90. minutě snížil Jamie Murphy, o tři minuty později ale na konečných 5:3 upravil David Meyler. Teprve počtvrté v historii Anglického fotbalového poháru padlo v semifinále osm nebo více branek.

Semifinále Anglického fotbalového poháru:
Hull City - Sheffield United (III) 5:3 (1:2)
Branky: 42. Sagbo, 49. Fryatt, 54. Huddlestone, 67. Quinn, 90.+3 Meyler - 19. Baxter, 44. Scougall, 90. Murphy.