93. Touré 4:0
Záznam online reportáže »

7. května 2014 20:42 - Manchester/Praha
(Aktualizováno: 7. května 2014 23:40)

Poločas se střelecky trápili, ale pak to přišlo. Fotbalisté Manchesteru City rozstříleli po pauze v dohrávce 29. kola anglické ligy Aston Villu 4:0 a mají na dosah titul. Na druhý Liverpool mají před posledním kolem dvoubodový náskok, k celkovému triumfu jim stačí remíza, neboť mají výrazně lepší skóre než Liverpoolští. O šanci na titul tímhle výsledkem už definitivně připravili třetí Chelsea, která ztrácí čtyři body.

Phil Noble, Reuters

Netrpělivě se čekalo, jak Citizens zareagují po pondělním klopýtnutí Liverpoolu na hřišti Crystal Palace (3:3). Stačilo jim získat čtyři body ve dvou zbývajících zápasech, teď už jen jeden jediný v posledním kole a stanou se bez ohledu na výsledky konkurentů podruhé během tří let mistry. I  v posledním utkání v neděli proti West Ham United mají výhodu domácího trávníku.

Z jejich sílícího tlaku proti Aston Ville dlouho nebylo nic, v nastaveném čase první půle spálil stoprocentní gólovou šanci Nasri, který po Milnerově centru minul branku z malého vápna.

Gólman Guzan likvidoval domácí šance i po pauze, ale jen do 64. minuty, kdy Zabaletovu přízemní přihrávku zužitkoval v gól Džeko. V 72. minutě bývalý teplický útočník znovu zblízka dával na 2:0. Bosňan tak zaznamenal v druhém utkání po sobě dvě branky, celkem se v této sezóně trefil v anglické lize šestnáctkrát.

Jovetič v závěru přidal třetí gól, Touré čtvrtý. Na druhé straně Weimann trefil jen břevno, ale Aston Villa nemusí tolik smutnit. V soutěži je zachráněná stejně jako poslední soupeř Citizens.

Domácím sice chyběli Jesús Navas i argentinský střelec Sergio Agüero, který nedohrál sobotní zápas proti Evertonu kvůli problémům s třísly, ale klíčový středopolař Yaya Touré úspěšně mohl řídit nápor domácích.

Manchesterští na svém stadiónu Etihad vyhráli 16 z 18 ligových zápasů a v závěrečném nedělním duelu s West Hamem jim k titulu stačí remíza. Při případné bodové rovnosti s Liverpoolem jim pomůže lepší skóre. Jejich brankový rozdíl je plus 63, u Reds, kteří končí proti Newcastlu, to činí jen plus 50...