Oslabený Queens Park vybojoval návrat do Premier League. Rozhodující gól dal v 90. minutě

Díky gólu v 90. minutě si fotbalisté Queens Park Rangers navzdory hře v oslabení vybojovali postup do anglické Premier League. Po sobotním vítězství nad Derby 1:0 ve finále play off druhé ligy si zajistili návrat mezi elitu rok po loňském sestupu. Hrdinou vítězů se stal střídající útočník Bobby Zamora, který zápas ve Wembley rozhodl brankou v samém závěru.

Charlie Austin (vlevo) a Clint Hill z Queens Park Rangers slaví návrat do Premier League.

Předtím to s Rangers nevypadalo ani trochu dobře, když byl v 60. minutě vyloučen Gary O'Neil za faul na Johnnyho Russella. Hráči Derby pak obléhali branku Queens Parku, ale gólman Rob Green uhájil čisté konto.

Vítěznou branku dal bývalý anglický reprezentant Zamora, jenž se trefil technickou střelou uvnitř velkého vápna. Totéž se mu povedlo už v roce 2005, kdy ve finálovém duelu o postup do anglické ligy rozhodl o výhře West Hamu nad Prestonem 1:0. Úspěch v play off má podle britských médií pro klub hodnotu nejméně 80 miliónů liber.

Rangers se povedlo vrátit do nejvyšší soutěže hned rok po sestupu už popáté v historii.