Rubriky:

Anglie

FIA přiklepla Fisichellovi brazilský triumf

11. dubna 2003 13:11 - PAŘÍŽ

Ital Giancarlo Fisichella ze stáje Jordan se pět dní po Velké ceně Brazílie vozů formule 1 dodatečně dočkal svého premiérového vítězství v kariéře. O jeho triumfu rozhodla na pátečním mimořádném zasedání v Paříži Mezinárodní automobilová federace FIA.

 

Hoch Zwei

Původně vyhlášený vítěz Kimi Räikkönen z Finska na voze McLaren obsadil nakonec druhé místo. Španěl Fernando Alonso zůstal na třetí pozici.

Finský mladík tak rozhodnutím přišel o dva body, nicméně s náskokem devíti bodů před Coulthardem stále vévodí průběžnému pořadí s celkovým ziskem 24 bodů. Dosud pátý Fisichella si polepšil o jednu příčku, na kontě má deset bodů.

K čemu v Brazílii došlo?

Závod na okruhu Interlagos byl zastaven v 55. z původních jednasedmdesáti kol po hrozivých karambolech Australana Marka Webbera na jaguaru a španělského pilota Fernanda Alonsa s renaultem. To podle pravidel znamenalo, že vyhrál Räikkönen před pilotem Jordanu. Konečné výsledky se totiž určují na základě pořadí, v kterém jezdci projeli cílem dvě kola nazpět.

Jenže podle některých svědků Fisichella v době zastavení závodu již vjel do 56. kola. "Ano, FIA má tyto důkazy k dispozici," potvrdila ve středečním prohlášení federace a svolala na dnešní dopoledne zasedání, které vneslo do výsledkové listiny definitivně jasno.

NOVÉ POŘADÍ MS JEZDCŮ (po 3 závodech)
1. Räikkönen (McLaren) 24 bodů
2. Coulthard (McLaren) 15
3. Alonso (Renault) 14
4. Fisichella (Jordan) 10
5. Trulli (Renault) 9
6. Montoya (Williams) 8
7. Barrichello (Ferrari) 8
8. M. Schumacher (Ferrari) 8
9. Frentzen (Sauber) 7
10. R. Schumacher (Williams) 6
11. Villeneuve (B.A.R.) 3
12. Button (B.A.R.) 2
13. Heidfeld (Sauber) 1

POŘADÍ POHÁRU KONSTRUKTÉRŮ (po 3 závodech)
1. McLaren 39 bodů
2. Renault 23
3. Ferrari 16
4. Williams 14
5. Jordan 10
6. Sauber 8
7. B.A.R. 5

Šťastný Ital věřil ve vítězství

Třicetiletý Fisichella si tak připsal první výhru ve svém 110. startu v seriálu MS a Jordan dodatečně oslaví celkově čtvrté vítězství při dvoustém závodě v seriálu. "Jsem rád, hlavně kvůli Giancarlovi," prohlásil šéf stáje Eddie Jordan. "Závod byl absolutně vzrušující a napínavý a já si rozhodnutí FIA velmi cením. Hned musím Giancarlovi zavolat a pogratulovat mu," prohlásil šéf stáje.

"Jsem moc šťastný, že všichni uznali mé vítězství," napsal v oficiálním prohlášení Fisichella. "Věděl jsem, že máme pravdu," komentoval důkazy, které Jordan vedení FIA předložil. "Věřil jsem ve výhru, ale nechtěl jsem to předčasně komentovat," vysvětloval svůj zdrženlivý postoj v minulých dnech. "Je lepší vyhrát závod s pětidenním zpožděním než vůbec. Ale stále jsem zklamán, že jsem si ten pocit nevychutnal na stupních vítězů. Ale snad jsem nevyhrál naposledy," zadoufal.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..