Rubriky:

Anglie

Čech se v Chelsea dočká povýšení. Jenže bude to stačit na post brankářské jedničky?

10. července 2014 17:15 - Londýn

První společný trénink před startem nové sezóny absolvovali ve středu fotbalisté Chelsea. Pochopitelně bez těch hráčů, kteří absolvovali nebo ještě absolvují světový šampionát v Brazílii. V tréninkovém areálu Blues se vedle Johna Terryho či Branislava Ivanoviče proháněl i Petr Čech, jenž se chce v létě poprat o pozici brankářské jedničky s navrátilcem z hostování v Atlétiku Madrid Thibautem Courtoisem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

S českou reprezentační brankářskou jedničkou kouč Chelsea José Mourinho počítá. Za žádnou cenu se ho nechce zbavit, o čemž svědčí i informace, se kterou přišel britský list The Times. Po odchodu Franka Lamparda plánuje portugalský stratég svěřit Čechovi úlohu zástupce kapitána Johna Terryho.

Pro dvaatřicetiletého rodáka z Plzně, který v Chelsea působí již deset let, jistě velká pocta, jenže mnohem radši by byl, kdyby si u Mourinha vybojoval post prvního brankáře. To ale nebude mít vůbec snadné. Mourinho už během mistrovství světa vyhlásil, že Thibaut Courtois nebude po třech letech pokračovat v hostování v Atlétiku Mardid, ale připojí se k Chelsea.

A britská média uvádějí, že právě Courtois, jenž pomohl Belgičanům na šampionátu k postupu do čtvrtfinále, figuruje v Mourinhových úvahách jako první brankář. Čech, jenž se na konci minulé sezóny podrobil operaci poraněného ramene, se ale předem rozhodně nevzdává. „Mým jediným cílem je uzdravit se a přesvědčit trenéra, že bych měl hrát. To je můj cíl - nic jiného mě nezajímá," prohlásil minulý týden.

škv, Sport.cz

Kdo bude jedničkou Chelsea v příští sezóně?

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..