Dortmund remizoval, Bayern prohrál

BERLÍN

Fotbalisté Borussie Dortmund mohou děkovat Janu Kollerovi, že pro ně v dnešním utkání německé ligy proti Hamburku SV vydřel alespoň bod za remízu 1:1. V souboji na dálku o druhé postupové místo do Ligy mistrů dnes ale Borussia prohrála se Stuttgartem, který porazil Leverkusen 3:0 a vzdálil se jí v tabulce na rozdíl čtyř bodů.

Mnohem větší překvapení se zrodilo na Olympijském stadionu v Mnichově. Bayern totiž prohrál a ke všemu doma. Úctyhodnou sérii šestnácti zápasů bez porážky ukončily Brémy, které lídra tabulky a největšího adepta na mistrovský titul porazily 1:0.

Porážka po dvou letech

Bayern prohrál doma naposledy téměř před dvěma lety, přesně 14. dubna 2001 se Schalke 1:3. Tentokrát mu kvůli zranění chybělo několik hráčů základní sestavy a neměl na to, aby soupeře udolal. Kdyby se mu to povedlo, mohl už za týden na Velikonoce slavit s předstihem zisk titulu.

Gól dne, jak napsala agentura SID, dal Johan Micoud, který se trefil po třinácti minutách hry. Francouz zkazil gólmanovi Bayernu Oliveru Kahnovi radost z trofeje pro Nejlepšího brankáře za uplynulý rok, kterou převzal před začátkem zápasu.

Průměrné utkání se hrálo i v Hamburku, kam zavítal Dortmund s Kollerem a Tomášem Rosickým. Středem pozornosti byl ale dlouho jiný Čech Milan Fukal, který stál na druhé straně. V 18. minutě měl štěstí, když rozhodčí přehlédl, jak zahrál rukou při střele Ewerthona, protože jinak by následovala penalta.

Minutu před koncem poločasu ale nádherně vystřelil z hranice velkého vápna. Chybělo jen několik centimetrů a míč skončil v síti. Domácí dostal do vedení až po změně stran Bernardo Romeo, který se v této sezoně trefil už pojedenácté.

O chvíli později vyrovnal Koller, který využil hrubé chyby dalšího krajana Tomáše Ujfalušiho v obraně domácích a střelou k tyči vybojoval pro Dortmund alespoň bod. Obrovitý český reprezentant skóroval v této sezoně už podvanácté a v tabulce kanonýrů se dělí o šesté místo.

Mezi střelce se dnes zapsal i další český fotbalista Ivo Ulich, který přispěl gólem k vítězství Mönchengladbachu 2:0 nad Norimberkem.

Výsledky - 28. kolo:

Borussia Mönchengladbach - Norimberk 2:0 (12. Ulich, 56. Forssell), Bielefeld - Mnichov 1860 2:1 (14. z pen. a 20. Wichniarek - 20. Stranzl), Bayern Mnichov - Brémy 0:1 (13. Micoud), FC Kaiserslautern - Rostock 1:0 (72. Dominguez), Hertha Berlín - Bochum 1:0 (63. Dardai), Stuttgart - Leverkusen 3:0 (9. Amanatidis, 17. Hleb, 51. Ganea), Hamburger SV - Dortmund 1:1 (67. Romeo - 70. Koller)