Rubriky:

Anglie

Anglie se bouří: Propuštěného vězně zpátky ve fotbale nechceme

18. října 2014 09:55 - Sheffield

Ched Evans je po dvou a půl letech strávených ve vězení opět na svobodě. Třináctinásobný velšský fotbalový reprezentant si odpykal trest za znásilnění a nyní řeší pokračování své fotbalové kariéry. Evans hrál naposledy za Sheffield United, který ho po odsouzení v roce 2012 propustil, ale nyní zvažuje jeho angažování. Proti tomu se však zvedla vlna odporu. Petici proti návratu pětadvacetiletého Evanse podepsalo podle BBC téměř 150 tisíc lidí.

 

Profimedia.cz

Třináctinásobný velšský fotbalový reprezentant, jenž v minulosti nastupoval i za Manchester City, svou vinu stále popírá. Příští týden se hodlá vyjádřit ve velmi osobním prohlášení.

Soud ho poslal za mříže na pět let za znásilnění devatenáctileté ženy v hotelovém pokoji. Verdikt odůvodnil tím, že dívka byla příliš opilá na to, aby mohla se sexem souhlasit.

K Evansovu možnému návratu do Sheffieldu United, který hraje třetí anglickou ligu, se vyjádřil i britský vicepremiér Nick Clegg. Vyzval vedení klubu, aby si fotbalistovo angažování skutečně dlouze a důkladně rozmyslelo. „V dnešní době nepodepisujete jen fotbalistu, ale také vzor," řekl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..