Čech pomohl Chelsea do čtvrtfinále Ligového poháru

Brankář Petr Čech počtvrté v sezóně nastoupil za Chelsea a přispěl k postupu do čtvrtfinále anglického Ligového poháru přes tým Shrewsbury Town. Vedoucí celek Premier League zvítězil nad soupeřem ze čtvrté ligy nejtěsnějším rozdílem 2:1 díky vlastnímu gólu, který si dal Jermaine Grandison devět minut před koncem.

Brankář Chelsea Petr Čech během osmifinále Ligového poháru se Shrewsbury.

Chelsea vedla od 48. minuty, kdy potvrdil výbornou střeleckou formu Didier Drogba. Šestatřicetiletý útočník dal třetí gól ve třech zápasech. Domácí outsider vyrovnal v 76. minutě zásluhou střídajícího Andrewa Mangana, jenž se trefil po rohovém kopu krátce po příchodu na hřiště.

Čech dostal před současnou gólmanskou jedničkou Chelsea Thibautem Courtoisem přednost stejně jako v předchozím kole Ligového poháru, v němž vychytal rovněž výhru 2:1 proti Boltonu. Dlouholetá opora Blues si zachytala také před týdnem v Lize mistrů proti Mariboru a jednou v lize na začátku října, kdy v derby s Arsenalem Čech nahradil ve 24. minutě zraněného Courtoise.