Anglie

Čech pomohl Chelsea do čtvrtfinále Ligového poháru

28. října 2014 22:43 - Londýn

Brankář Petr Čech počtvrté v sezóně nastoupil za Chelsea a přispěl k postupu do čtvrtfinále anglického Ligového poháru přes tým Shrewsbury Town. Vedoucí celek Premier League zvítězil nad soupeřem ze čtvrté ligy nejtěsnějším rozdílem 2:1 díky vlastnímu gólu, který si dal Jermaine Grandison devět minut před koncem.

Rui Vieira, ČTK/AP

Chelsea vedla od 48. minuty, kdy potvrdil výbornou střeleckou formu Didier Drogba. Šestatřicetiletý útočník dal třetí gól ve třech zápasech. Domácí outsider vyrovnal v 76. minutě zásluhou střídajícího Andrewa Mangana, jenž se trefil po rohovém kopu krátce po příchodu na hřiště.

Čech dostal před současnou gólmanskou jedničkou Chelsea Thibautem Courtoisem přednost stejně jako v předchozím kole Ligového poháru, v němž vychytal rovněž výhru 2:1 proti Boltonu. Dlouholetá opora Blues si zachytala také před týdnem v Lize mistrů proti Mariboru a jednou v lize na začátku října, kdy v derby s Arsenalem Čech nahradil ve 24. minutě zraněného Courtoise.