Rubriky:

Anglie

Pudil touží s Watfordem po postupu, regeneruje v minus 140 stupních. Kryokomora je nářez, říká

21. listopadu 2014 11:21 - Watford

Pouze tři zápasy vynechal Daniel Pudil v drsném kolotoči druhé anglické ligy. Ve Watfordu patří k oporám a doufá, že na třetí pokus se dočká vysněného postupu mezi elitu. Během víkendu přijde velká prověrka kvality jeho družiny v souboji s lídrem soutěže, jímž jsou fotbalisté Derby County. „Chceme na vítěznou vlnu,“ říká devětadvacetiletý borec před sobotním zápasem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Listopad se přehoupl teprve do druhé poloviny, ale na kontě máte už šestnáct utkání. K tomu ještě dva duely v národním dresu a cestování s reprezentací. Necítíte únavu?

Vůbec ne. I když je fakt, že náš program ve Watfordu je hodně nabitý. Druhá anglická liga je všeobecně při čtyřiadvaceti účastnících a následném systému play off považována za jednu z nejnáročnějších na světě. Hrajeme prakticky každé tři dny. Ale nestěžuju si. Každý hráč potvrdí, že je příjemnější hrát než jenom trénovat. Já v tomhle ohledu nejsem výjimka.

Je však při tak nabitém programu vůbec prostor pro regeneraci?

Ano. Na odbourání únavy se hodně dbá, věnujeme tomu mnoho času. Klub dělá maximum, abychom měli dobré podmínky. Vždycky druhý den po zápase přijede do tréninkového centra kamión s mobilní kryokomorou, kde je v jedné části minus sto čtyřicet stupňů.

Patří i daný typ regenerace mezi vaše oblíbené?

No, je to docela nářez. Ale moc dobře si uvědomuju, jak velký efekt využití kryokomory má. A pak se to dá celkem vydržet. Samozřejmě k tomu máme nezbytné masáže, vyjíždíme se na cyklotrenažérech. Všichni v šatně vědí, že při té obrovské zátěži je regenerace nesmírně důležitá.

Poslední dva zápasy před reprezentační přestávkou jste s Watfordem prohráli a z páté příčky ztrácíte tři body na vedoucí Derby County, s nímž se střetnete o tomto víkendu. V jakém rozpoložení do utkání vstoupíte?

Proti Birminghamu, který je u dna tabulky, udělal trenér hodně změn. Nejvytíženější hráče nechal odpočívat a zápas jsme nezvládli. Pak přišlo další klopýtnutí s Ipswichem, který byl těsně za námi. Zrovna teď se nám ztráty nehodily, ale máme ideální šanci všechno napravit. Pokud porazíme aktuálního lídra, budou nezdary odčiněny. Potřebovali bychom se vrátit na vítěznou vlnu, kterou jsme měli v úvodu soutěže. Nemůžeme si dovolit další zaváhání. Přichází období, kdy se bude liga lámat. Pokud se při obrovské vyrovnanosti promrhá jeden měsíc, je pak zpackaná celá sezóna.

S Watfordem jste hned v první sezóně hrál finále play off, do něhož jdou týmy z třetího až šestého místa druhé ligy. Postup klubu tehdy unikl o jediný gól. Máte v probíhající sezóně silnější tým?

Jsem v klubu třetí sezónu a určitě teď máme nejkvalitnější kádr. Cílem je přímý postup z prvního nebo druhého místa, abychom se vyhnuli právě play off. Na druhou stranu soutěž je letos nejvyrovnanější. Mezi prvním a desátým místem je rozdíl pouhých šesti bodů. Na postup myslí snad patnáct týmů. Mnoho klubů má hodně vysoké rozpočty, kupuje reprezentanty z Irska, Skotska. Liga je vážně hodně kvalitní.

Od úvodu sezóny vede Watford už v pořadí čtvrtý trenér. Podepsaly se na výkonech časté změny?

Drželi jsme se nahoře, ať se dělo cokoliv. První trenér rezignoval. Pak přišel mladý španělský kouč. Nevím, jestli šlo přímo o infarkt, ale hned v prvním zápase měl problémy se srdcem... Každý trenér měl pochopitelně trošku jinou představu, základní sestava nastupovala v odlišné formaci. Je složité hrát jeden týden se čtyřmi obránci a hned příští zápas se třemi. V současnosti už se ale všechno ustálilo. Navíc myslím, že máme jednu z nejsilnějších ofenzívních dvojic v lize: Matěj Vydra a Troy Deeney. I proto věřím, že na třetí pokus se postupu do Premier League dočkám.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..