Aston Villa - Southampton 1:1Southampton vydřel remízu, na vedoucí Chelsea ztrácí už šest bodů

Birmingham

Neudrželi krok s lídrem soutěže. Po sérii čtyř vítězství se fotbalisté Southamptonu museli v dohrávce 12. kola anglické ligy na hřišti Aston Villy spokojit s remízou 1:1. Na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Chelsea už šest bodů, zezadu se k nim přiblížil na dva body obhájce titulu Manchester City.

Gabriel Agbonlahor (vlevo) z Aston Villy v hlavičkovém souboji s Josem Fontem ze Southamptonu.

Aston Villu vedl v jubilejním 100. utkání trenér Paul Lambert a v 29. minutě ho potěšil vedoucím gólem Gabriel Agbonlahor. Hosté inkasovali v Premier League poprvé po 439 minutách. Southampton se proti šestnáctému týmu tabulky dlouho nemohl prosadit, svěřence Ronalda Koemana spasil až devět minut před koncem pohotovou střelou anglický reprezentant Nathaniel Clyne.