Rubriky:

Anglie

Konec éry, Stevie G odejde do zámoří jako liverpoolský Superman

2. ledna 2015 19:43 - Liverpool
(Aktualizováno: 3. ledna 2015 13:24)

Skončí až v létě, fotbalový Liverpool však smutní už nyní. Čtyřiatřicetiletý Steven Gerrard po sezóně opustí Reds a nejspíš zamíří MLS. „Pamatujte na má slova, Gerrard je největší osobností Liverpoolu. Je to smutný den pro každého člověka spojeného s klubem. Dalglish zářil v silném kádru, ale Gerrard dotáhl k trofejím i průměrná mužstva,“ poukázal Terry McDermott, záložník Liverpoolu v letech 1974 - 1982.

 

Andrew Yates, Reuters

Nejen Liverpool, celá Anglie teď komentuje páteční rozhodnutí velkého kapitána opustit Anfield.

„Konec éry," píše dramaticky Liverpool Echo.

Steven Gerrard strávil v Liverpoolu celou kariéru. Odehrál za něj 695 zápasů a vstřelil 180 branek. Proto není divu, že jeho avizovaný konec vyvolal takový poprask a emoce.

„Jeden z nejlepších hráčů, kteří svou přítomností poctili trávníky Premier League," poukázal slavný anglický internacionál Gary Lineker.

„Měl jsem štěstí natrefit v kariéře na mnoho top hráčů, ale Stevie G je jednoznačně nejlepší," vyzdvihl útočník Peter Crouch, který působil v Liverpoolu v období 2005 - 2008.

„Gerrard je liverpoolský Superman, ale nastal správný čas na odchod," míní Jamie Redknapp, záložník Reds v letech 1991 - 2002.

Roky nezastavíš, a tak i další experti považují Gerrardovo rozhodnutí za logický krok. „Smutný den pro Liverpool a Anglii. Když však všechno zvážím, jde o správné rozhodnutí," přitakává Jamie Carragher, obránce Liverpool v letech 1996 - 2013.

Nová výzva? MLS

Gerrard bude po letním odchodu z Liverpoolu hrát podle očekávání v zámořské fotbalové lize MLS. Potvrdil to jeho současný klub, bývalý kapitán anglické reprezentace se má ještě dnes vyjádřit pro klubovou televizi.

O přesunu čtyřiatřicetiletého dlouholetého tahouna Reds do Spojených států amerických se spekulovalo hned po jeho oznámení o odchodu z Liverpoolu. Konkrétní působiště ještě není známé, v britském tisku už se ale například objevily nepotvrzené informace, že má lukrativní nabídku od Los Angeles Galaxy, kde byl donedávna hvězdou jeho krajan David Beckham.

Jeden z nejlepších bez ligového titulu

Gerrard debutoval v roce 1998. O pět let později se stal kapitánem a vyhrál s klubem dvakrát Anglický pohár, třikrát Ligový pohár a získal po jednom triumfu v Lize mistrů a Poháru UEFA. Unikl mu pouze ligový titul, na který Liverpool čeká od roku 1990.

„Je Gerrard nejlepším anglickým fotbalistou bez ligového titulu? Přichází v úvahu společně s Garym Linekerem a Bobbym Moorem," srovnává Matt Dickinson, šéfredaktor sportu The Times.

„Odchod Stevena Gerrarda zanechá v FC Liverpool obrovskou mezeru. Bude téměř nemožné zaplnit ji. S Kennym Dalglishem může soupeřit o poctu nejlepšího hráče historie klubu," ujišťuje Phil McNulty, fotbalový šéfredaktor BBC.

dos, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..