Rubriky:

Anglie

Bývalý sparťanský útočník Bony míří za miliardu do City

11. ledna 2015 17:50 - Swansea

Bývalý sparťanský útočník Wilfried Bony přestoupí ze Swansea do Manchesteru City za 28 miliónů liber (zhruba miliardu korun). Podle BBC se už oba kluby Premier League na odstupném dohodly a transfer by měl být dokončen do 48 hodin.

 

Phil Noble, Reuters

Šestadvacetiletý Bony přišel do Swansea v roce 2013 z Arnhemu za 12 miliónů liber a stal se nejdražším hráčem velšského klubu v historii. V kalendářním roce 2014 byl s 20 brankami nejlepším střelcem anglické ligy.

Částka 28 miliónů liber je téměř dvakrát vyšší, než byl dosavadní přestupový rekord Swansea z roku 2012, kdy prodala za 15 miliónů Joea Allena do Liverpoolu.

Úřadující angličtí mistři City předpokládají, že dohoda s Bonym na podmínkách smlouvy a lékařská prohlídka budou pouze formalitou. Situaci by neměl zkomplikovat ani Bonyho odjezd na mistrovství Afriky, kde bude v příštích týdnech reprezentovat Pobřeží slonoviny.

O bývalou oporu Sparty z let 2008-2011 se údajně zajímaly také další anglické velkokluby Arsenal, Liverpool a Tottenham. V souboji o Bonyho nicméně uspěl bohatý celek z Manchesteru, jenž potřeboval posílit útok kvůli častým zdravotním potížím Sergia Agüera, Edina Džeka a Stevana Jovetiče.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..