Liverpool - Chelsea 1:1Chelsea v semifinále Ligového poháru remizovala v Liverpoolu, místo Čecha zářil Courtois

Liverpool

Fotbalisté Chelsea remizovali v úvodním semifinále anglického Ligového poháru na hřišti Liverpoolu 1:1. V základní sestavě Blues chyběl brankář Petr Čech, místo kterého se po třízápasové absenci zaviněné zlomeným palcem vrátila belgická jednička Thibaut Courtois.

Raheem Sterling (třetí zprava) z Liverpoolu slaví vyrovnávací gól v utkání proti Chelsea.

Chelsea se ujala vedení už v 18. minutě, kdy Emre Can fauloval ve vápně Edena Hazarda a belgický záložník nařízenou penaltu proměnil. Liverpool vyrovnal po hodině hry zásluhou Raheema Sterlinga, kterému hostující obránci dali na středu vápna až příliš prostoru.

Domácí byli i nadále aktivnější a dvakrát byli blízko druhé brance. Nejprve v 66. minutě skončil technický pokus kapitána Stevena Gerrarda na tyči a v 80. minutě si Courtois skvěle poradil s pohotovou střelou Adama Lallany. Čechův konkurent tak výrazně přispěl k tomu, že do odvety za týden v Londýně půjdou oba celky za nerozhodného stavu.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Tottenham a třetiligový Sheffield United, které první zápas čeká ve středu.