Tottenham ve finále Ligového poháru vyzve Chelsea

Londýn

Fotbalisté Tottenhamu remizovali v dnešní odvetě semifinále anglického Ligového poháru s třetiligovým Sheffieldem United 2:2 a po výhře 1:0 z domácího zápasu postoupili do finále. V něm se 1. března ve Wembley utkají s londýnským rivalem Chelsea.

Fotbalista Tottenhamu Christian Eriksen (uprostřed) slaví gól proti Sheffieldu United v odvetě Capital One Cupu.

Hosté vedli po půlhodině hry díky přímému kopu Christiana Eriksena, ale střídající osmnáctiletý Che Adams dokázal v závěru druhého poločasu dvěma góly v rozmezí tří minut skóre otočit. Poslední slovo ale patřilo Spurs, když se dvě minuty před koncem opět prosadil Eriksen.

Tottenham si zahraje o první trofej od roku 2008, kdy vyhrál právě Ligový pohár. Sheffield nenavázal na letošní výsledky v pohárech, kde už dokázal vyřadit šest soupeřů z vyšších soutěží.

Semifinále anglického fotbalového Ligového poháru, odveta:
Sheffield United - Tottenham 2:2 (77. a 80. Adams - 28. a 88 Eriksen), první zápas 0:1, postoupil Tottenham.
Tottenham se 1. března ve finále utká s Chelsea.