Bolton - Liverpool 1:2Liverpool v závěru otočil duel v Boltonu a v FA Cupu vydřel postup. Gerrard odehrál 700. zápas

Bolton

Pořádné drama viděli fanoušci na Reebook Stadium v Boltonu, kde fotbalisté Liverpoolu vydřeli v samotném závěru postup do osmifinále Anglického poháru. Po bezbrankové remíze z Anfield Road vyhráli na hřišti Wanderers 2:1. Záložník Steven Gerrard tak oslavil svůj jubilejní 700. zápas v dresu Reds vítězstvím.

Záložník Steven Gerrard (uprostřed) odehrál na hřišti Boltonu svůj 700. zápas za Liverpool.

Druholigový Bolton měl dlouho k postupu blíž. V 59. minutě proměnil penaltu Eidur Gudjohnsen a domácí měli nakročeno k cennému triumfu. Jenže poté byl vyloučen po druhé žluté kartě Neil Danns a hosté v závěru otočili stav. V 86. minutě srovnal zblízka levačkou Raheem Sterling a v nastaveném čase Philippe Coutinho krásnou ranou dokonal obrat Reds.

Liverpool se v boji o čtvrtfinále FA Cupu střetne s týmem Crystal Palace, který dokázal vyřadit Southampton.

Gerrard, který po sezóně odejde do Los Angeles Galaxy, se dočkal 700 zápasů za Liverpool jako třetí hráč. V čele pořadí je středopolař Ian Callaghan s 857 duely, na druhé příčce je Jamie Carragher (737).

FA Cup, 4. kolo - opakovaný zápas:
Bolton - FC Liverpool 1:2 (0:0)
Branky: 59. Gudjohnsen z pen - 86. Sterling, 90.+1 Coutinho. Postupuje Liverpool.
Postoupí FC Liverpool přes Crystal Palace do čtvrtfinále Anglického poháru?