Arsenal - Leicester 2:1Rosický pomohl Arsenalu k výhře. Balotelli se konečně trefil v lize za Liverpool

Londýn

Minimálně do středy se posunuli fotbalisté Arsenalu do elitní čtyřky anglické Premier League po vítězství 2:1 v 25. kole nad posledním Leicesterem City. K výhře Kanonýrů pomohl i reprezentační kapitán Tomáš Rosický, jenž odehrál celý zápas.

Fotbalista Arsenalu Theo Walcott (vlevo) slaví se spoluhráči gól proti Leicesteru City.

Arsenal zvládl velmi dobře první poločas, v němž se ujal vedení díky gólům Laurenta Koscielného a Thea Walcotta. Oba připravil německý mistr světa Mesut Özil. V druhé půli snížila svým prvním gólem za Leicester lednová posila z Chorvatska Andrej Kramarič, ale svěřenci trenéra Arséna Wengera si tři body vzít nenechali.

Usmířili si tak fanoušky po sobotní porážce v derby s Tottenhamem, který dnes naopak vyšel bodově naprázdno a klesl na šestou pozici. Spurs prohráli 2:3 na hřišti Liverpoolu, jehož vítězný gól vstřelil v 83. minutě Mario Balotelli. Italský útočník skóroval v lize poprvé od svého srpnového příchodu na Anfiled z AC Milán.

Zbývající utkání kola se hrají ve středu.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:
Arsenal - Leicester 2:1 (27. Koscielny, 41. Walcott - 61. Kramarič)
Hull - Aston Villa 2:0 (22. Jelavič, 74. N'Doye)
Sunderland - QPR 0:2 (17. Fer, 45. Zamora)
Liverpool - Tottenham 3:2 (15. Markovič, 53. Gerrard z pen., 83. Balotelli - 26. Kane, 61. Dembélé).