Manchester Utd. - Sunderland 2:0Rooney zařídil výhru United

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United porazili v anglické lize Sunderland 2:0 díky gólu a proměněné penaltě kapitána Waynea Rooneyho. "Rudí ďáblové" v neúplné tabulce poskočili na třetí místo před Arsenal, který ještě čeká zápas 27. kola v neděli proti Evertonu.

Manchesterský Wayne Rooney (druhý zprava) slaví svůj první gól proti Sunderlandu.

Manchesteru se na domácím stadiónu Old Trafford nepovedl první poločas a několik diváků za to hráče "odměnilo" bučením. V 66. minutě hostující John O'Shea v pokutovém území fauloval Radamela Falcaa, červenou kartu však chybně dostal jiný dobíhající obránce Sunderlandu Wes Brown.

Nařízený pokutový kop proměnil Rooney, jenž ukončil šňůru osmi zápasů v Premier League bez vstřelené branky. Šest minut před koncem ještě devětadvacetiletý útočník pojistil z dorážky vedení United.

Čtyři dnešní zápasy skončily výsledkem 1:0. Předposlední Aston Villa prohrála v Newcastlu a prodloužila sérii bez ligové výhry na dvanáct duelů. Swansea uspěla na stadionu Burnley, Stoke přehrálo Hull a West Bromwich si poradil se Southamptonem.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
West Ham United - Crystal Palace 1:3 (76. Valencia - 41. a 63. Murray, 51. Dann)
Burnley - Swansea 0:1 (64. vlastní Trippier)
Manchester United - Sunderland 2:0 (66. z pen. a 84. Rooney)
Newcastle - Aston Villa 1:0 (37. Cissé)
Stoke - Hull 1:0 (71. Crouch)
West Bromwich - Southampton 1:0 (2. Berahino)