Anglie

Chelsea - Manchester Utd. 1:0

Chelsea ukončila jízdu Rudých ďáblů a je blízko titulu

18. dubna 2015 20:27 - Londýn

Šest výher v řadě vzalo na půdě lídra za své. Fotbalisté Chelsea porazili ve šlágru 33. kola Premier League rozjetý Manchester United 1:0 a výrazně se přiblížili mistrovskému titulu. Blues mají na druhý Arsenal náskok deset a na třetí Rudé ďábly jedenáct bodů. Jediný gól zápasu vstřelil Hazard. Brankář Petr Čech zůstal znovu jen na lavičce Chelsea.

Tony O'brien, Reuters

Klíčový moment přinesla 38. minuta šlágru. Oscar skvěle přihrál Hazardovi do běhu a belgický záložník zblízka prostřelil De Geu.

Domácí pak ve druhé půli předvedli perfektní defenzívu s několika výpady a svůj jednobrankový náskok udrželi až do konce. Manchester se sice snažil, měl velký tlak, jenže na gólmana Courtoise vyslal pouze jednu ránu. Chelsea tak upevnila svůj náskok a na druhý Arsenal má k dobru deset bodů. Na Stamford Bridge propukla obrovská radost, titul už je blízko...

Southampton podlehl na hřišti Stoke 1:2 a v tabulce zůstal šestý o bod za Liverpoolem. Rozhodující branku vstřelil v 84. minutě záložník Adam a jeho tým poprvé po čtyřech zápasech naplno bodoval.

Southampton vedl od 22. minuty. Po prvním rohovém kopu v utkání hlavičkoval Fonte a jeho pokus doklepl do prázdné branky Schneiderlin. Druhý poločas ale patřil domácím. Ihned po přestávce N'Zonzi trefil brankovou konstrukci, od které se míč odrazil k Dioufovi a nejlepší střelec Stoke vstřelil devátou branku v sezoně. Obrat dokonal Adam.

Leicester se odlepil ode dna tabulky a po výhře 2:0 nad Swansea se posunul na 18. místo o skóre za Hull. O třetí výhře týmu v řadě rozhodli Ulloa a King.