Rubriky:

Anglie

Kde skončí? Do bitvy o Čecha se zapojil Tottenham, píší v Anglii

5. května 2015 09:45 - Londýn

Příští angažmá brankářské jedničky české fotbalové reprezentace Petra Čecha je na Britských ostrovech předmětem neutichajících spekulací. Podle nejnovějších informací tamních médií se do přetahované o čerstvého vítěze Premier League s Chelsea, kde však musel v této sezóně přenechat post jedničky Thibautu Courtoisovi, zapojil i další londýnský klub Tottenham Hotspur.

 

Carl Recine, Reuters

Chelsea před nedávnem podle listu Daily Telegraph stanovila i Čechovu přestupní částku - na rovných 10 miliónů liber (v přepočtu přes 380 miliónů korun). Již delší dobu se jako o nejvážnějších zájemcích o služby brzy třiatřicetiletého českého brankáře mluví o Arsenalu, Paris St. Germain a Liverpoolu.

Nyní se podle Daily Mail začal na Čecha poptávat také Tottenham, jenž údajně hledá náhradu za francouzského reprezentanta Huga Llorise, který má v létě odejít.

Čech má sice v Chelsea smlouvu až do léta příštího roku, na posledním reprezentačním srazu ovšem prohlásil, že další sezónu už dvojku za Courtoisem dělat nehodlá. Vedení Blues ocenilo dlouholeté zásluhy českého gólmana i jeho loajalitu v probíhající sezóně, za což mu podle Telegraphu (po splnění finančních nároků) nebude bránit v odchodu ani do týmů nejbližších rivalů.

Bude se stěhovat z Londýna?

Z aktuálních zájemců se dávají největší naděje Arsenalu, ale bez šancí nemusí být ani nejnovější zájem celku z White Hart Lane. Veřejným tajemstvím totiž je, že Čech by se jen velmi nerad stěhoval z Londýna, kde se jeho rodina usadila. Vše pochopitelně může přebít nabídka movitých katarských vlastníků francouzských šampiónů z města nad Seinou.

Kde nakonec čtyřnásobný vítěz Premier League a šampión prestižní Ligy mistrů v létě skutečně zakotví, ukážou až jednání ve dnech příštích.

mm, Sport.cz

Kde bude chytat v příští sezóně Petr Čech?

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..