Rubriky:

Anglie

Vydra se těší na Premier League a sní o zápase na Old Trafford

7. srpna 2015 12:53 - Londýn

V Premier League nebude třiadvacetiletý fotbalový útočník Watfordu Matěj Vydra žádným nováčkem. Okusil ji už před dvěma roky, když hostoval z Udine ve West Bromwichi. V třiadvaceti zápasech, v nichž se objevil na trávníku, dal tři góly. „Nejraději vzpomínám na utkání v liverpoolském Goodison Parku s Evertonem, který jsme tam porazili,“ připomněl si největší zážitek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jedno přání se mu tehdy ale nesplnilo. „Zahrát si proti Manchesteru United v jeho fotbalovém chrámu na Old Trafford. Tohle přání bych si rád splnil," prozradil s tím, že se také těší, až v Premier League nastoupí společně s kamarádem Danielem Pudilem. „Oba bojujeme o základní sestavu. Nikdo nemá nic jistého, mých šestnáct gólů v minulé sezóně, kterými jsem přispěl k postupu z Championship, už je minulostí," dodal.

Pátý kouč za dvě sezóny

Ve Watfordu začíná svoji celkem třetí sezónu, jednu prožil ve zmíněném birminghamském klubu. „Letní přestup z Udinese byl jen formalitou. Oba kluby, stejně jako španělská Granada, patří jednomu majiteli, ale jsem moc rád, že k němu došlo a mohu si znovu zahrát Premier League," konstatoval.

V létě se ve Watfordu znovu změnil trenér, za Vydrova působení zažívá už pátého. Je jím bývalý španělský internacionál Enrique „Quique" Sánchez Flores. „Příprava se oproti Championship nijak výrazně nezměnila. Pochopitelně došlo i k obměně kádru, majitel se snažil získat posily, které by nám měly pomoct. Jak jsme na Premier League připravení, ukáže až samotná soutěž. Přípravné zápasy, ať povedené či nepovedené, nejsou měřítkem. Doufám, že v nabitém programu, kdy kromě osmatřiceti zápasů budeme hrát i dva anglické poháry, dostanu prostor. Sestava se určitě protočí," pravil s vírou v hlase Vydra.

Hlavní cíl - záchrana

O druhé nejvyšší anglické soutěži se říká, že je nejtěžší na světě. „Je to myšleno tak, že v ní je nejvíc utkání, mužstva jsou vyrovnaná a hraje se naplno celý zápas a hodně tvrdě. Zápasy šly třeba v rytmu sobota - úterý - sobota, v Premier League se hraje až na výjimky jedno utkání v týdnu, a to především v sobotu. My začínáme na trávníku Evertonu, což je pro mě svým způsobem pikantní," nabídl český útočník svůj pohled na obě soutěže.

Pochopitelně Premier League, považovaná za nejlepší ligu na světě, je kvalitativně výš. „Pochopitelně je někde jinde co do kvality. Vždyť nejen ty největší kluby utrácejí v přestupovém období miliardy, nebo nejméně stovky miliónu za hráče. Myslím v přepočtu na koruny. Přicházejí sem nejlepší fotbalisté na světě, a proti těm budeme bojovat. V mužstvu máme kluky, kteří nikdy Premier League nehráli. Musí se s tím psychicky vyrovnat. V Premier League nikdo nikoho nepodcení. Věřím, že to zvládneme," zdůraznil Vydra.

Cíle Watfordu nejsou nijak přehnané. „To je jasné. V téhle sezóně záchrana. Když se povede, určitě bude mít vedení klubu vyšší ambice," řekl Matěj Vydra.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..