Liverpool - Bournemouth 1:0Ofsajd? Hraje se dál a Benteke střílí! Liverpool zvítězil i ve druhém zápasu v sezóně

Jediná přesná trefa a další tři body do tabulky Premier League. Fotbalisté Liverpoolu vyhráli i druhý zápas nové sezóny anglické ligy 1:0 a jsou jedním ze čtyř stoprocentních týmů úvodu soutěže. Jediný gól utkání proti nováčkovi Bournemouthu vstřelila letní posila Christian Benteke.

Christian Benteke oslavuje svoji vítěznou trefu proti Bournemouthu.

Belgický útočník Benteke, jenž přišel v červenci z Aston Villy, se poprvé v dresu Reds prosadil v 26. minutě. Jeho doklepnutí zblízka nicméně předcházel pokus o zasažení míče spoluhráčem Philippem Coutinhem, jenž byl v jasném ofsajdu. V 90. minutě mohl Benteke přidat druhou trefu, ale jeho střela se odrazila od břevna.

Liverpool je po kompletním odehraném druhém kole na třetím místě tabulky se shodnou bilancí jako Manchester United. S nejlepším skóre vede Manchester City před Leicesterem.

Oproti tomu Bournemouth prohrál i druhý duel v klubové historii v Premier League 0:1 a je bez bodu předposlední. Hůř je na tom jen Sunderland.