Tottenham - Manchester City 4:1Tottenham deklasoval Manchester City, Citizens ztratili vedení

Londýn

Fotbalisté Tottenhamu přestříleli v 7. kole anglické Premier League Manchester City 4:1 a přiblížili se čelu tabulky.

Harry Kane z Tottenhamu se raduje z gólu v zápase proti Manchesteru City.

Na stadiónu White Hart Lane byl k vidění atraktivní a útočný fotbal z obou stran. Hostující tým pod taktovkou trenéra Manuela Pellegriniho začal od úvodních minut napadat, jakoby chtěli hráči odčinit nezdar v předchozím kole. Aktivita Citizens se projevila v 25. minutě, kdy pohlednou akci gólově zakončil De Bruyne. Domácím se však podařilo do poločasu vyrovnat zásluhou Diera.

Okamžitě po změně stran se neprosadil Agüero, naopak na druhé straně po rohovém kopu zaúřadoval Alderweireld. Hosté se stále snažili o nátlakovou hru, ale nebyli přesní v koncovce. V 61. minutě domácí využili další zaváhání v manchesterské obraně, kdy Kane zvyšoval na 3:1. Hráči Tottenhamu, kteří byli při chuti, dále prověřovali frustrovanou obranu hostů a v 79. minutě upravil na konečných 4:1 kamerunský útočník Njie. Manchester City tak po pěti výhrách v řadě znovu klopýtl a přenechal první místo odvěkému městskému rivalovi.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:
Tottenham - Manchester City 4:1 (45. Dier, 50. Alderweireld, 61. Kane, 79. Lamela - 25. De Bruyne).