Rubriky:

Anglie

Mourinho získal jen bod, přesto si rýpl do soupeře: Takové týmy nic nevyhrají

27. září 2015 12:48

Pro kouče Josého Mourinha jako by byl St James' Park začarovaný. Na stadiónu Newcastlu nevyhrál už pošesté. Tentokrát však mohl být spokojen alespoň s tím, že jeho Chelsea dotáhla nepříznivě se vyvíjející mač k remíze. „Mám extrémní pocity. Pozitivní i negativní,“ uvedl po utkání portugalský stratég. A jak je jeho zvykem, neopomněl ani zkritizovat svého soupeře. „Jedním z důvodů, proč Newcastle není na dobrých pozicích, je mentalita týmu. Oni si vyberou, že se budou potit jen v některých zápasech a v ostatních nikoli. Takové typy týmů nic nevyhrají,“ neodpustil si Mourinho.

 

Lee Smith, Reuters

Jeho parta přitom v této sezóně nezískává o mnoho lepší výsledky. Modří měli po šesti kolech jen sedm bodů a souboj s Newcastlem tuto bilanci vylepšil jen o bod. A to přitom nechybělo mnoho a Mourinhovi svěřenci dokonce mohli odejít s prázdnou, protože po hodině hry už prohrávali o dvě branky.

Mourinhovy zápasy na hřišti Newcastlu   
květen 2005 Newcastle - Chelsea 1:1
květen 2006 Newcastle - Chelsea 1:0
duben 2007 Newcastle - Chelsea 0:0
listopad 2013 Newcastle - Chelsea 2:0
prosinec 2014 Newcastle - Chelsea 1:1
září 2015 Newcastle - Chelsea 2:2
zdroj: Daily Mail   

Manažer „Blues" reagoval povedenými střídáními, když poslal do hry nejprve Williana s Falcaem a později nasadil i Ramirese.

Právě posledně jmenovaný nechytatelnou dělovkou v 79. minutě snížil. A čtyři minuty před koncem bylo vyrovnáno, když Willian zahrával přímý kop z levé strany a před bránou se ještě snažil tečovat Ramires. Ten sice na míč nedosáhl, ale aspoň ztížil situaci brankáři Krulovi, který tak inkasoval.

Krátce nato mohli hosté dokonce otočit ve svůj prospěch. Willian opět zahrával přímý kop, Ramires tentokrát dokázal míč líznout hlavou, jenže Tim Krul povedeným zákrokem udržel nerozhodný stav.

„Tým byl mnohem lepší díky Ramiresovi s Willianem. Ne kvůli tomu, že dali góly, ale protože oba zvedli úroveň mužstva," pochválil Mourinho hrdiny zápasu. Naopak ostatní svěřenci jej zklamali. „Je nemožné, aby tým byl týmem, když je v něm tolik špatných individuálních výkonů," hodnotil trenér londýnského klubu.

dh, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..