Rubriky:

Anglie

Jsem Normal One, narážel Klopp na Mourinha. S Liverpoolem chce jít na hranu

9. října 2015 13:24 - Liverpool

Fotbalový Liverpool už má oficiálně nového kouče. Charismatický Němec Jürgen Klopp se na páteční tiskové konferenci ujal vlády nad slavným klubem, s nímž ve čtvrtek večer podepsal smlouvu. Tříletý kontrakt mu zajistí roční plat pět miliónů liber, s bonusy za zisk titulu nebo postup do Ligy mistrů si Klopp údajně může vydělat až sedm miliónů. To z něho udělá třetího nejlépe placeného kouče v anglické Premier League po Josém Mourinhovi z Chelsea a Arsene Wengerovi z Arsenalu.

 

Craig Brough, Reuters

Bývalý kouč Dortmundu na lavičce Liverpoolu vystřídal odvolaného Brendana Rodgerse a tým převzal na 10. místě tabulky s 12 body z osmi zápasů. "Nikdy jsem si nepotrpěl na snadné cesty. Tohle je ta největší výzva ve fotbale. Nejzajímavější místo ve fotbalovém světě," prohlásil dobře naladěný kouč.

Budoucnost mužstva, s nímž chce co nejdříve najít společnou řeč, nevidí černě. "Četl jsem v novinách, že to je katastrofa, ale vždyť jsme jen šest bodů od prvního místa. Je zajímavé, že nikdo není spokojený ani trpělivý. Musíme promyslet, co změnit," dodal s tím, že prvním úkolem bude připravit tým na první zápas na Tottenhamu, který se hraje 17. října.

Musíme hrát na plný plyn

Týmu hodlá vtisknout útočnou a rychlou hru. "Můj tým musí hrát na plný plyn a v každém zápase jít na hranu," prohlásil s tím, že výhry jsou důležité, ale záleží i na tom, jak se zápas odehraje. "Momentálně nejsme nejlepší tým na světě, ale koho to zajímá? Chceme být ten nejlepší tým v budoucnu," dodal.

Novináře a fanoušky Liverpoolu pobavil, když měl popsat sám sebe jako trenéra. "Jsem úplně normální chlap. Tak možná jsem 'the Normal One'," prohlásil v narážce na Mourinha, který se při nástupu do Chelsea označil za "The Special One". "Když jsem odcházel z Dortmundu, uvědomil jsem si, že není důležité, co si lidé myslí, když přicházíte, ale co cítí, když odcházíte," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..