Arsenal - Everton 2:1Arsenal jde po výhře nad Evertonem do čela ligy

Londýn

Fotbalisté londýnského Arsenalu se díky výhře nad Evertonem posunuli do čela tabulky, kde vydrží minimálně do nedělního manchesterského derby. Svěřenci Arséna Wengera vyhráli na svém hřišti v Emirates Stadiu 2:1, když všechny branky padly v první půli.

První gól utkání přišel deset minut před přestávkou. Mesut Özil odcentroval levačkou z pravé strany a před brankářem Timem Howardem stihl tečovat hlavou Oliver Giroud.

Arsenal se záhy dostal do dvoubrankového vedení. Přímý kop z levé strany zahrál Santi Cazorla, jenž vyslal před bránu velmi prudký centr, který hlavou sklepl do sítě Laurent Koscielny.

Krátce před koncem úvodního dějství se hráčům v modrých dresech podařilo snížit. Ross Barkley napřáhl zpoza vápna a po teči obránce Gabriela skončil míč za zády Petra Čecha.

Oba týmy si ve druhé půli vypracovaly brankové příležitosti. K vyrovnání měl nejblíže blízko Lukaku, jehož hlavičku dvanáct minut před koncem zastavilo břevno.