Anglie

Arsenal - Everton 2:1

Arsenal jde po výhře nad Evertonem do čela ligy

24. října 2015 20:23 - Londýn

Fotbalisté londýnského Arsenalu se díky výhře nad Evertonem posunuli do čela tabulky, kde vydrží minimálně do nedělního manchesterského derby. Svěřenci Arséna Wengera vyhráli na svém hřišti v Emirates Stadiu 2:1, když všechny branky padly v první půli.

První gól utkání přišel deset minut před přestávkou. Mesut Özil odcentroval levačkou z pravé strany a před brankářem Timem Howardem stihl tečovat hlavou Oliver Giroud.

Arsenal se záhy dostal do dvoubrankového vedení. Přímý kop z levé strany zahrál Santi Cazorla, jenž vyslal před bránu velmi prudký centr, který hlavou sklepl do sítě Laurent Koscielny.

Krátce před koncem úvodního dějství se hráčům v modrých dresech podařilo snížit. Ross Barkley napřáhl zpoza vápna a po teči obránce Gabriela skončil míč za zády Petra Čecha.

Oba týmy si ve druhé půli vypracovaly brankové příležitosti. K vyrovnání měl nejblíže blízko Lukaku, jehož hlavičku dvanáct minut před koncem zastavilo břevno.